Koncerty Bożonarodzeniowe 2017

Koncerty
Bożonarodzeniowe 
w Łodzi

czyli jak uprzyjemnić sobie czekanie na gwiazdkę ...

 

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż,
a co za tym idzie mnóstwo atrakcji,
które dodatkowo uprzyjemnią oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę.

Jedną z nich są Koncerty Bożonarodzeniowe
To idealny sposób by wczuć się w świąteczną atmosferę.

Oto kilka naszych propozycji.

15.12.2017 (piątek) godz. 19:00

 

Koncert Bożonarodzeniowy
15.12.2017 (piątek) godz. 19:00
Sala Koncertowa Filharmonia Łódzka
im. A. Rubinsteina,
Narutowicza 20/22

Zapraszamy na spotkanie przedkoncertowe, które poprowadzi Agata Kwiecińska – początek g. 18.15.

Podczas ostatniego w tym roku koncertu symfonicznego zabrzmią utwory, które pozwolą nam poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Pierwszy z nich to barokowe Concerto Grosso d-moll op.6 nr 10 G.F. Haendla. Ta popularna kilkaset lat temu forma polega na dialogowaniu grupy solistów z resztą orkiestry. Haendel ten typ utworów tworzył w celu wykorzystania ich w przerwach świeckich widowisk. Kolejny to Koncert na organy g-moll Francoisa Poulenca, jeden z najchętniej, obok skomponowanego dla Wandy Landowskiej Koncertu wiejskiego, grywanych utworów kompozytora. Partię solową wykona krakowski organista Arkadiusz Bialic. Zwieńczeniem wieczoru będzie przeznaczona Kantata na Boże Narodzenie Artura Honeggera, napisana w 1953 roku i uznawana za ostatnie dzieło w dorobku kompozytora. Dzięki niej publiczność będzie miała okazję przeżyć całą paletę emocji, od smutku, który niesie z sobą rozpoczynający utwór psalm żałobny „De profundis clamavi”, po radość z narodzenia Pana w wieńczącym kompozycję „Gloria in excelcis Deo”.

Wykonawcy:

Patryk Rymanowski – baryton
Marcin Wolniewski – dyrygent
Arkadiusz Bialic – organy
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina
Chór Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina
Dawid Ber – przygotowanie chóru
Chór dziecięcy

Program:

G.F. Haendel - Concerto Grosso d-moll op. 6 nr 10
F. Poulenc - Koncert na organy g-moll
A. Honneger - Kantata na Boże Narodzenie

Ceny biletów: normalny 48-34 PLN, ulgowy 36-24 PLN

16.12.2017 (sobota) godz. 17:00

Świąteczny koncert school of music
16.12.2017 (sobota) godz. 17:00
Krańcoofka, Piotrkowska 29

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy:
- uczniów oraz kadrę School Of Music
- rodziny, bliskich, przyjaciół naszych podopiecznych
- ekipę Krańcoofka - Klub Transportowy
- wszystkich, którzy chcą posłuchać, wspólnie pośpiewać, pobyć z nami i poczuć magię świąt

Podczas koncertu wykonane zostaną m.in utwory, które znajdą się na naszej płycie "Christmas Songs By School Of Music Team...".
Będzie to wieczór kolęd, pastorałek, utworów o tematyce świątecznej, ale i muzyki spoza tematu , aczkolwiek równie nastrojowej :)

Wystąpią dla Was, m.in:
Justyna Jazzta Panfilewicz
Cezary Mogielnicki
Adam Lis
Marcin Lewicki
Marcin Andrzej Błoszyk
Paula Kunicka
Angelika Łagida
Klaudia Szarowska
Izabela Sieradzka
Natalia Ircha
Hubert Woelke
Karol Gajda
Estera Ania Kmiecik
Aneta Drabik
Dominik Zurovac
Wiola Rejniak
Szymon Bujnowicz
Michał Brzeziński
Paweł Szymański - Fanpage
Lena i Nina Mikołajczyk
Michalina Cieśla
Amelka Lubecka
Karolina Królasik
Aleksandra Andrzejewska
Weronika Parzniewska
Bożena Kołaczkowska
Maja Michoń
Maja Mazurkiewicz
Mateusz Śliwiński
Zespół Crimson Lips

16 grudnia to również PREMIERA naszej świątecznej płyty "Christmas Songs By School Of Music Team...", którą będzie można nabyć m.in. podczas koncertu.

17.12.2017 (niedziela) godz. 20.00

Royal Christmas Gala: Sarah Brightman & Gregorian
17.12.2017 (niedziela), godz. 20.00
Atlas Arena, aleja Bandurskiego 7

Royal Christmas Gala - bajeczna scenografia, efekty godne największych ceremonii i światowej sławy wykonawcy. Wśród nich prawdziwa perła wieczoru - Sarah Brightman. Takiej świątecznej gali jeszcze w Polsce nie było! Przed publicznością zaprezentuje się także chór Gregorian, którego członkowie śpiewają w stylistyce chorałów gregoriańskich. Będzie to pierwszy koncert Sarah Brightman w naszym kraju. Wszystko dokładnie na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM.  
Royal Christmas Gala to świąteczne show, które obejrzała już kilkudziesięciotysięczna publiczność w wielu europejskich miastach. Pod koniec tego roku artyści ponownie spotkają się razem, by mogli ich podziwiać widzowie w kolejnych krajach Starego Kontynentu. Po raz pierwszy ten niezwykły program będzie można zobaczyć także w Polsce.
Gwiazdą wieczoru będzie Sarah Brightman - prawdziwa perła musicalowych scen, uznana angielska śpiewaczka i aktorka. Brightman jest jedną z najjaśniej świecących sopranowych wokalistek na współczesnym firmamencie gwiazd muzyki gatunku classical crossover, którego jest pionierką. Przez 30 lat jej głos wybrzmiewał w teatrach, arenach oraz stadionach, gromadząc miliony fanów na całym świecie. Występ z Andreą Bocellim i wspólne wykonanie utworu „Time to say goodbay” przeszedł do historii współczesnej klasyki, przynosząc sukces obu artystom. Singiel z tym nagraniem sprzedał się w 12-milionowym nakładzie. Sarah jest też jedyną śpiewaczką, która dwukrotnie została zaproszona na igrzyska olimpijskie, uświetniając swymi występami ceremonię otwarcia zmagań sportowych i gromadząc 7-miliardową publiczność przed telewizorami na całym świecie.
Angielska wokalistka została także nagrodzona 180 złotymi/platynowymi płytami w ponad 40 krajach na całym świecie. Poza tym to właśnie Sarah Brightman była inspiracją dla reżyserów musicalowych. Wcieliła się w niezapomnianą Christine Daaé w jednym z najbardziej znanych przedstawień operetkowych pt. „Upiór w operze”. Przedstawienie zostało pokazane zarówno londyńskiej, jak i brodwayowskiej publiczności i odniosło wielki sukces. Album z nagranym musicalem rozszedł się w 40-milionowym nakładzie.
Artystce towarzyszyć będzie chór Gregorian, zespół śpiewający w stylistyce chorałów gregoriańskich. Ich charakterystyczne głosy rozpoznawane są na całym świecie. Znani są m.in. z wykonań coverów największych światowych hitów Metalliki, Erica Claptona, Dire Straits, Deep Purple, Pink Floyd, Phila Collinsa, R.E.M., Led Zeppelin, Petere Gabriela i Kate Bush czy U2.  Płyta Gregorian Masters of Chant w 2000 roku osiągnęła międzynarodowy sukces w sprzedaży płyt. Wydali później jeszcze kolejne edycje największych przebojów w stylistyce chorałów gregoriańskich. W ten sposób zupełnie inaczej brzmią tak znane wszystkim hity, jak:  „Brothers in Arms”, „Tears in Haeven”, „Nothing Else Mathers”, „The Sound of Silence”, „Stairway to Heaven”, „Child in Time”, „Wish You Were Here”.
Podczas Świątecznej Gali Królewskiej Sarah Brightman, chór Gregorian z towarzyszeniem The Royal Symphony Orchestra i innych wykonawców zaprezentują niezwykłe bożonarodzeniowe widowisko, wypełnione bogatymi efektami specjalnymi. Zarówno solo, w duetach, czy zespołach artyści zaśpiewają tradycyjne świąteczne klasyki oraz swoje największe hity. Z całą pewnością będzie to niezapomniany wieczór.
- To będzie spektakularne wydarzenie. Bez wątpienia też idealnie wpisze się w przedświąteczny klimat. Artyści występujący w Royal Christmas Gala wprowadzą publiczność w bożonarodzeniowy nastrój akurat na tydzień przed Wigilią, 17 grudnia - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenie.
Bilety na to wydarzenie w sprzedaży dostępne  za pośrednictwem stron: www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

19.12.2017 (wtorek) godz. 19:00

Kolędy i pastorałki - Piwnica pod baranami
19.12.2017 (wtorek) godz. 19:00
Teatr Muzyczny w Łodzi, Północna 47/51

Wybierzmy się razem w podróż do stajenki, gdzie złożymy wszystkie nasze prośby, troski i radości, a zrobimy to w najlepszy ze sposobów: wyśpiewamy to! Na kolędników czekają najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wyśpiewane zostaną kompozycje, które już tradycyjnie goszczą od lat podczas piwnicznego świątecznego opłatka, jak również nowe utwory, które Piwnica chce wręczyć widzom w formie najlepszego z prezentów. Kolędy i pastorałki Artystów „Piwnicy pod Baranami” powstawały każdego roku podczas spotkań wigilijnych w Piwnicy pod Baranami. Prócz kolęd tradycyjnych śpiewano przygotowywane co roku, nowe, autorskie pastorałki. Zebrało się ich tyle, że w końcu powstał z nich specjalny koncert świąteczny, uzupełniany każdego roku o nowe utwory.

Usłyszycie kolędy i pastorałki do muzyki Jana Kantego PAWLUŚKIEWICZA, Zbigniewa PREISNERA, Zygmunta KONIECZNEGO, Grzegorza TURNAUA, Tamary KALINOWSKIEJ, Leszka WÓJTOWICZA, Adriana KONARSKIEGO, Tomasza KMIECIKA, Pawła PIERZCHAŁY napisane do słów wybitnych poetów.
Bilety: www.twojekoncerty.pl

20.12.2017 (środa) godz. 18:30

Koncert Kolęd
20.12.2017 (środa) godz. 18:30
Teatr Wielki w Łodzi, pl. Dąbrowskiego

Hej kolęda!

Boże Narodzenie to niezwykły czas, kiedy szukamy wytchnienia od codzienności, otwieramy swoje serca i poddajemy się świątecznej atmosferze.
Jedną z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych jest wspólne kolędowanie, które umacnia poczucie bliskości oraz wyzwala najbardziej pozytywne emocje.
Chcąc razem z Państwem doświadczyć tego wyjątkowego nastroju, zapraszamy na uroczysty koncert kolęd w dniu 20 grudnia o godz. 18.30, kiedy to najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe wykonają soliści, chór, chór dziecięcy i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Łódzki Chór Teatralny Verdiana.

Mamy nadzieję, że dołączą Państwo do naszych artystów i wspólne kolędowanie wprowadzi wszystkich w radosny nastrój oczekiwania na te jedne z najmilszych i najbardziej urokliwych dni w roku.

Wiadomości o koncertach pochodzą ze stron:

www.lodzianin.pl

www.plasterlodzki.pl

www.atlasarena.pl

 

Copyright @ 2015 UNS

Znajdź nas na: fb yt g+ tw