Wsparcie psychologiczne w UNS
Szanowni Państwo,
jest nam niezwykle miło poinformować, że mimo zakończenia projektu Ludzka Uczelnia Nauk Społecznych, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa, przedłużeniu zostało działanie:
- dyżury pomocy psychologicznej dla Studentów i pracowników naszej uczelni.
Pomoc psychologiczna
Od roku akademickiego 2022/2023 Uczelnia Nauk Społecznych uruchomiła usługę dla studentów i pracowników.
Dzięki środkom projektu „Ludzka Uczelnia Nauk Społecznych stworzyliśmy możliwość uzyskania pomocy w sytuacjach kryzysowych i wobec trudności emocjonalnych, jak również otrzymania porady co do sposobu dalszego postępowania, gdy wymagane będzie bardziej systematyczna i długoterminowa pomoc specjalistyczna.
Aby zapewnić odpowiednie wsparcie mentalne dla naszych studentów i pracowników w tych szczególnie trudnych czasach: rozluźnienia więzi społecznych w wyniku pandemii COVID-19, niepokoju związanego z wojną w Ukrainie i niepewności co do sytuacji materialnej, Uczelnia Nauk Społecznych kontynuuje możliwość uzyskania bezpłatnej i profesjonalnej pomocy psychologicznej.
Jeśli doświadczają Państwo trudności w relacjach uczelnianych, rodzinnych, społecznych lub zawodowych, nie radzą sobie z nadmiernym stresem lub negatywnymi emocjami, zauważają kłopoty z koncentracją i utratą motywacji, własny niepokój lub irytację, doświadczają agresywnych zachowań lub znaleźli się w kryzysie psychicznym, zachęcamy do skorzystania konsultacji psychologicznych prowadzonych z zachowaniem poufności i etyki zawodu psychologa.
Dyżur prowadzony będzie przez doświadczoną psycholożkę o bogatej wiedzy specjalistycznej – poniżej znajdziecie Państwo jej sylwetkę.
Kalendarz dyżurów (z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy):
- p. Izabela Szafarczyk-Marciniec – środa, godz. 11.00-12.00, nr tel. 888 634 216
Oprócz konsultacji telefonicznych, prośbę o pomoc można kierować przez 7 dni w tygodniu na adres mailowy pomoc.psychologiczna@uns.lodz.pl, obsługiwany przez naszych ekspertów. Postaramy się odpowiadać na przesłane wiadomości nie dłużej niż w ciągu 1-2 dni.
Ze względu na duże zapotrzebowanie na tego typu wsparcie bardzo prosimy, aby przestrzegać reguły, iż jedna konsultacja telefoniczna nie powinna trwać dłużej niż 30 minut. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczamy możliwość organizacji dłuższego spotkania (telefonicznego lub online w formie wideorozmowy) w godzinach trwania dyżuru po uprzednim uzgodnieniu za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Jesteśmy po Waszej stronie i wspieramy w trudnościach – zapraszamy na konsultacje!
Sylwetka psychologa:
Mgr Izabela Szafarczyk-Marciniec
Psycholog specjalizujący się w psychologii klinicznej i rozwoju osobistego, a także pedagog, terapeuta i trener umiejętności społecznych. Certyfikowany interwent kryzysowy i biegły sądowy.
Na co dzień zajmuje się głównie wspieraniem ludzi w kryzysie i procesie zmiany oraz pracą z traumą. Prowadzi konsultacje psychologiczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od ponad 10 lat swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się ze studentami i uczestnikami jej warsztatów oraz grup rozwojowych.
Uwielbia poznawać historie ludzi, których spotyka na swojej drodze. Radość sprawia jej inspirowanie innych do działania i pieczenie zdrowych ciasteczek.
Wsparcie jest realizowane w ramach projektu “Ludzka Uczelnia Nauk Społecznych”, nr POWR.03.05.00-00-A033/21, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Ludzka Uczelnia Nauk Społecznych
Celem projektu jest zwiększenie dostępności uczelni niepublicznej – Uczelni Nauk Społecznych (UNS) – dla osób z niepełnosprawnościami w okresie do 31.10.2023 r. poprzez realizację dostosowań w obszarze: struktury organizacyjnej, architektury i komunikacji, technologii wspierających, procedur, wsparcia edukacyjnego oraz podnoszenia świadomości nt. niepełnosprawności wśród pracowników Uczelni.
Program: Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój
Okres realizacji projektu: od: 2021-11-01 do: 2023-10-31
Czytaj więcej