POLÓWKA 2016 - REPERTUAR

Letni Festiwal Filmowy Polówka
Repertuar i opis
Tydzień: 02.09-08.09

To już ostatni tydzień tegorocznej Polówki. Zobaczymy jeszcze dwa filmy: Makbeta (3.09 - SOBOTA – LATO Z AKADEMIĄ) i Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia (8.09 - CZWARTEK – GIRLS -IKEA, PORT ŁÓDŹ - KINO SAMOCHODOWE).

Pragniemy gorąco podziekować wszystkim, którzy wspierali i towarzyszyli tegorocznej Polówce oraz tym, którzy oglądali z nami filmy. Za rok znowu się spotkamy :-)

***

Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster oraz Urząd Miasta Łodzi zapraszają na 9. edycję Letniego Festiwalu Filmowego Polówka! W tym roku będzie obecny aż w 7 miejscach i pokaże Wam 65 filmów.

Park Ocalałych, Park na Zdrowiu, Park Julianowski, Port Łódź, Dziedziniec AHE - te miejsca już znacie doskonale. W piątki będzie to teraz EC1, gdzie wspólnie z Narodowym Centrum Kultury Filmowej zaprezentowany będzie cykl “Architekci Wyobraźni” poświęcony scenografii. To właśnie tu, już 1 lipca, zainauguruje tegoroczną Polówkę film "Obcy - 8. pasażer Nostromo".
Nowym miejscem spotkań polówkowiczów będzie też boisko Elty przy pływalni Wodny Raj na Teofilowie. W niedziele będą tam pokazywane stare, polskie komedie, od przedwojennych po prawie współczesne.

W poniedziałki zapraszamy do Parku Ocalałych przy Centrum Dialogu im. Marka Edelmana - pokazany tam będzie blok filmowy “Niedźwiedź i Szekspir”. Wtorek to tradycyjnie Park na Zdrowiu, w którym jak zawsze “The best of”. W środy w Parku Julianowskim zagości sekcja “Boys”. W czwartki w kinie samochodowym pod Portem Łódź pakiet kina o kobietach, ale nie tylko dla kobiet, czyli “Girls”. W soboty będziecie mogli rozłożyć swoje kocyki na dziedzińcu Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej przy Sterlinga 26 i spędzać “Lato z Akademią”.

Więcej o filmach wyświetlanych w poszczególnych lokalizacjach poniżej repertuaru.

Polówka 2016

Repertuar na tydzień 02.09 - 08.09

wszystkie seanse 21.00

***

SOBOTA – LATO Z AKADEMIĄ
DZIEDZINIEC AKADEMII HUMANISTYCZNO-EKONOMICZNEJ
ul. Sterlinga 26

Makbet03 września
Makbet
Reżyseria: DJustin Kurzel
Produkcja: Francja, Wielka Brytania, USA 2015
Gatunek: dramat
Czas: 95 min

Wiedźmy przepowiadają, wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi, świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet. Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem.
Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=9hBKvEVpoUM

***

CZWARTEK – GIRLS
IKEA, PORT ŁÓDŹ - KINO SAMOCHODOWE

Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia08 września
Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia
Reżyseria: Mike Leigh
Produkcja: Wielka Brytania 2008
Gatunek: Komedia
Czas: 182 min

Nowa słodko-gorzka komedia Mikea Leigh, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą „Sekretów i kłamstw”. Sally Hawkins wciela się w POPPY, nauczycielkę, która mieszka ze swoją koleżanką z pracy i razem z nią poszukuje partnera na życie. Jest błyskotliwą, atrakcyjną kobietą z wielkim poczuciem humoru. Choć wie, co należy traktować poważnie, a kiedy dworować sobie z problemów, wydaje się nieco zagubiona, zwłaszcza w kontaktach z dziwaczną rodziną, konfliktowym instruktorem jazdy (znakomity Eddie Marsan) i w trakcie wyczerpujących lekcji flamenco. Niespodziewanie pojawi się jednak ktoś, kto obudzi w niej nadzieję na zupełnie nowe życie. Pogodny, żartobliwy obraz życia we współczesnym Londynie w nowym dziele mistrza kina brytyjskiego.
Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=NIyAuWKH76U

***

PIĄTEK - EC1 - Łódź Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3
NCKF PRZEDSTAWIA: ARCHITEKCI WYOBRAŹNI


„Architekci wyobraźni” to zaprogramowana przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej sekcja LFF Polówka, która odsłoni różne oblicza scenografii. Pokazom towarzyszyć będą krótkie prelekcje, podkreślające scenograficzną wyjątkowość prezentowanych filmów. Dodatkowo przed trzema seansami odbędą się projekcje krótkometrażowych filmów, na różne sposoby związanych z Łodzią, oraz spotkania z ich twórcami.
Kto jest autorem filmu? Od wielu lat przyjęło się uważać, że reżyser, ale niezbędni są przecież ludzie, którzy pomogą urzeczywistnić jego artystyczną wizję. Ich praca jest często niedoceniana, mimo że absolutnie kluczowa. Jedną z najważniejszych osób na planie jest bez wątpienia scenograf - trudno sobie wyobrazić filmy Ridleya Scotta, Wesa Andersona czy Tima Burtona bez kreatywnej współpracy ze scenografami, tworzącymi oryginalne, piękne, zdumiewające przestrzenie, budynki i wnętrza. Jeśli mówimy, że dzięki kinu przenosimy się w zupełnie inny świat, jest to w ogromnej mierze zasługa scenografów.
Miejsce zapasowe w przypadku niepogody - Hala Maszyn (EC1)

Lista projekcji:
01.07 - Obcy - 8. Pasażer Nostromo + Prolog: Czarnoksiężnik z krainy U.S.
08.07 - Lśnienie
15.07 - Synekdocha, Nowy Jork + Prolog: A Łódź i tak zostanie
22.07 - Grand Budapest Hotel
29.07 - Duke of Burgundy. Reguły pożądania
05.08 - The Cut
12.08 - Edward Nożycoręki + Prolog: Moonshine
19.08 - Rękopis znaleziony w Saragossie

SOBOTA - AKADEMIA HUMANISTYCZNO-EKONOMICZNA, ul. Sterlinga 26
LATO Z AKADEMIĄ


W sobotę wpadnijcie na dziedziniec Akademii Humanistyczno - Ekonomiczną przy Sterlinga 26.
Tegoroczna sekcja to tytuły filmowe bezpośrednio związane z uruchomionymi 10 nowymi kierunkami studiów. Całkowita mieszanka tematyki, kinematografii komercyjnej i artystycznej. Zapraszamy serdecznie w każdą sobotę!
Miejsce zapasowe w przypadku niepogody - Patio AHE (ul. Rewolucji 1905 nr 52)

Lista filmów:
02.07 - Wyjście przez sklep z pamiątkami
09.07 - Bandyta
16.07 - Żądza bankiera
23.07 - Code Blue
30.07 - Tajne przez poufne
06.08 - Zapaśnik
13.08 - Wolny strzelec
20.08 - Połów szczęścia w Jemenie
27.08 - Legenda Kaspara Hausera
03.09 - Makbet

NIEDZIELA - WODNY RAJ / BOISKO ELTY
ODNOWA TEOFILOWA. PLENEROWE LETNIE KINO NA TEOFILOWIE.


Dzięki mieszkańcom Teofilowa, pod patronatem Polówki, odbędą się pokazy kultowych polskich komedii. Filmowa podróż poprzez najśmieszniejsze polskie filmy obejmie nawet czasy przedwojenne, a najnowszym filmem, który pokażemy, będzie słodko gorzka refleksja nad życiem czterdziestokilkuletniego Adasia Miauczyńskiego w Dniu Świra.
Zadanie realizowane jest ze środków Budżetu Obywatelskiego.
Miejsce zapasowe w przypadku niepogody - brak

Lista filmów:
03.07 - Hydrozagadka
10.07 - Chłopaki nie płaczą
17.07 - Dzień świra
24.07 - Sami swoi
31.07 - Seksmisja
07.08 - Poszukiwany, poszukiwana
14.08 - Pani minister tańczy
21.08 - Rejs
28.08 - Miś
04.09 - C.K. Dezerterzy

PONIEDZIAŁEK - Park Ocalałych przy Centrum Dialogu im. Marka Edelmana:
“Niedźwiedź i Szekspir”


W tej sekcji w ramach 7 pokazów zaprezentujemy szeroką panoramę kina rosyjskiego, od filmów artystycznych po komercyjne superprodukcje. Przyjrzymy się współczesnym Rosjanom i poznamy ich życie oraz bardzo ciekawą, acz niezbyt znaną w Polsce, kinematografię.
Dwa z pokazów będą spoza tej tematyki. W partnerstwie z Domem Literatury, przyłączając się do obchodów 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira zaprezentujemy dwa przedstawienia Teatru Telewizji (4 lipca i 1 sierpnia)
Miejsce zapasowe w przypadku niepogody - Sala Audiowizualna Centrum Dialogu

Lista projekcji:
04.07 - Hamlet IV - Teatr Telewizji
11.07 - Tlen
18.07 - Pionierzy marzyciele
25.07 - Geograf przepił globus
01.08 - Dureń
08.08 - Poskromienie złośnicy - Teatr Telewizji
15.08 - Metro
22.08 - 9 kompania
29.08 - Lewiatan

WTOREK - PARK NA ZDROWIU
THE BEST OF 2015/2016


W parku „Na Zdrowiu” tradycyjnie już zaprezentujemy Wam najlepsze naszym zdaniem filmy z ubiegłego sezonu filmowego - polskie, zagraniczne, komercyjne, artystyczne, fabularne, dokumenty. Jednym słowem czeka tam na Was mieszanka wybuchowa, którą trzeba zobaczyć. Partnerem tej sekcji jest ŻAK - Centrum Nauki i Biznesu - Ogólnopolska Sieć Szkół Policealnych.
Miejsce zapasowe w przypadku niepogody - brak

Lista projekcji:
05.07 - Córki dancingu
12.07 - Demon
19.07 - Cały ten cukier
26.07 - Co robimy w ukryciu
02.08 - Lost River
09.08 - El Clan
16.08 - Imigranci
23.08 - Dzikie Historie
30.08 - Amy

ŚRODA - PARK JULIANOWSKI
BOYS


Sekcja “Boys” to selektywny wybór filmów o facetach. Będziemy podpatrywać męskie rozterki, dorastanie i zmaganie się z codziennością. Dowiemy się, czym jest męska przyjaźń, braterstwo i lojalność. Spotykamy się przy amfiteatrze.
Miejsce zapasowe w przypadku niepogody - brak

Lista projekcji:
06.07 - Za jakie grzechy dobry Boże
13.07 - Dumni i wściekli
20.07 - Fusi
27.07 - Chrzest
03.08 - Slow West
10.08 - High-Rise
17.08 - Turysta
24.08 - Nieracjonalny mężczyzna
31.08 - Snowpiercer. Arka przyszłości

CZWARTEK - PORT ŁÓDŹ - KINO SAMOCHODOWE
GIRLS


W czwartek zapraszamy Was na parking przed Portem Łódź, gdzie wygodnie w swoich samochodach będziecie mogli oglądać filmy w kolejnej edycji kina samochodowego.
W tym miejscu pokażemy Wam filmy o kobietach i dziewczynach, ale przeznaczone nie tylko dla płci pięknej. Faceci na projekcjach też będą mile widziani.
Miejsce zapasowe w przypadku niepogody - brak

Lista projekcji:
07.07 - Frances HA
14.07 - Żona doskonała
21.07 - Kobiety z 6. piętra
28.07 - Była sobie dziewczyna
04.08 - Tajemnica Filomeny
11.08 - Control
18.08 - Przed północą
25.08 - THE DUFF [#ta brzydka i gruba]
01.09 - Grace. Księżna Monako
08.09 - Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia

Na Polówkę zapraszają:

  • Organizator: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster
  • Mecenas: Urząd Miasta Łodzi
  • Partner Logistyczny: Przyguccy Inter-Car
  • Sponsorzy: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, sieć stacji benzynowych eMILA, Port Łódź, PGE Dystrybucja S.A. oraz Żak - Centrum Nauki i Biznesu
  • Patroni medialni: Radio Eska, Gazeta Wyborcza oraz Portal Plaster Łódzki
  • Partnerzy: EC1 - Łódź Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Zielona Łódź, Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi , Kino BODO, Park Cafe, Piotrkowska 217, Brand24, Jadłodajnia Dietetyczna, Restauracja Vinda oraz Taxi Plus

POLÓWKA

 

Copyright @ 2015 UNS

Znajdź nas na: fb yt g+ tw