27 marca - Studencki Festiwal Informatyczny 2014

27.03.2014

Studencki Festiwal Informatyczny 2014
27 marca 2014 - 29 marca 2014

Organizatorzy festiwalu:
Koła Naukowe uczelni:
Akademia Górniczo-Hutnicza;
Politechnika Krakowska;
Uniwersytet Ekonomiczny;
Uniwersytet Jagielloński

Miejsce festiwalu:
Centrum Dydaktyki AGH
Kraków, ul. Władysława Reymonta 7

Opłata:
wstęp wolny

Komputery, liczby, wzory, mnogość języków,systemów, technologii. To wszystko i wiele więcej składa się na świat informatyka. A raz w roku informatycy i pasjonaci informatyki gromadzą się tłumnie w Krakowie. Część z nich po to,by dzielić się z innymi tym światem, a część po to –by z zapartym tchem wysłuchać, co też ciekawego do powiedzenia mają ludzie, którzy siedzą w informatyce po uszy. Studencki Festiwal Informatyczny, bo o nim mowa, zawita do Krakowa w połowie marca.
Studencki Festiwal Informatyczny już po raz dziewiąty zagości w tym królewskim mieście.Jak co roku, grupa studentów z czterech krakowskich uczelni – Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracuje w pocie czoła, by uczestnicy konferencji mogli zaspokoić głód wiedzy informatycznej.
W czasie ostatnich ośmiu edycji wiele się działo, wiele znakomitych osobistości –polskich i zagranicznych - stanęło na katedrze, naprzeciw tłumów, by uraczyć ich nowinkami z dziedziny IT, wrócić do początków, czy pokazać ciekawe, czasem niekonwencjonalne rozwiązania. Swoim głosem zaszczycili nas m.in. Joe Armstrong, Andrew Tanenbaum, Stephen Wolfram, Roman Kluska, Ryszard Tadeusiewicz, Łukasz Foltyn, czy Piotr Konieczny.
Świat informatyki jest bardzo rozległy, a więc i tematyka poruszana w trakcie festiwalu jest niezwykle różnorodna – od programowania, poprzez tworzenie stron internetowych, pisanie gier komputerowych, przetwarzanie danych, interfejsy mózg-komputer, pracę wolnego strzelca, używanie technologii ułatwiających pracę (jak systemy kontroli wersji), aż do bezpieczeństwa sieci komputerowych. Tematów jest wiele –każdy znajdzie coś dla siebie.
Studencki Festiwal Informatycznyto nie tylko wykłady znanych osób. To także warsztaty i konkursy z nagrodami. To także atmosfera, którą tworzycie Wy –uczestnicy. [...]

 

Copyright @ 2015 UNS

Znajdź nas na: fb yt g+ tw