SOUNDEDIT 2015

22-24.10.2015

Łódź, Klub Wytwórnia

Międzynarodowy Festiwal
Producentów Muzycznych

22 października już po raz siódmy rozpocznie się w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit — prawdziwe święto dla wszystkich miłośników muzyki, płyt i koncertów. Przez trzy dni (22, 23, 24 października) Łódź stanie się brzmieniowym centrum Polski, natomiast cały festiwal zwieńczy koncert zespołu Deep Purple w łódzkiej Atlas Arenie (25 października).

Soundedit to nie tylko koncerty, ale również — a może przede wszystkim — warsztaty, spotkania i prelekcje wybitnych gości. Każdą kolejną edycję festiwalu odwiedzają producenci, kompozytorzy i znakomici artyści odpowiedzialni za brzmienie legendarnych  płyt i nagrań. Nie zabraknie oficjalnych oraz zakulisowych opowieści, które nadają charakter i stanowią podstawową wartość Festiwalu.

Tegoroczną edycję Soundedit uświetnią występy wyjątkowych polskich artystów, m.in. Wojciecha Waglewskiego, któremu towarzyszyć będą specjalni goście: Maria Peszek, Leszek Możdżer, Fisz i Emade oraz zespół Voo Voo. Natomiast po koncercie odbędzie się wyjątkowa gala, podczas której Wojciech Waglewski otrzyma nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za „szczególne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej i kunszt słowa”.

Nagrodę otrzyma również znakomity muzyk i producent, basista zespołu Deep Purple – Roger Glover. Artysta zostanie nagrodzony statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem” za „całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej”. Glover spotka się z festiwalową publicznością, będzie więc można dowiedzieć się jak powstały słynne albumy „In Rock”, „Machine Head”, „Made In Japan”, czy też najnowszy krążek Deep Purple „Now What!?”. W niedzielę muzyk wystąpi ze swym macierzystym zespołem w łódzkiej Atlas Arenie.

Laureatem nagrody Soundedit ‘15 jest także Sir Bob Geldof! Muzyk, kompozytor, producent i organizator tak niecodziennych koncertów jak „Live Aid”, czy trasy „Live 8”. Sir Geldof otrzyma nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” za „wyjątkowe wykorzystanie muzyki dla pokojowych celów na Świecie”.

Festiwalowi będą towarzyszyć również specjalne premierowe pokazy, szkolenia oraz koncerty młodych zdolnych artystów. Serdecznie zapraszamy do Łodzi pełnej dźwięków.

Szczegółowy program Festiwalu:
http://soundedit.pl/2015/index.php/pl/program/

Źródło:
http://soundedit.pl/2015/index.php/pl/

 

Copyright @ 2015 UNS

Znajdź nas na: fb yt g+ tw