Kino BODO - repertuar

Repertuar i aktualności
z Kina BODO
w dniach
15.12 - 21.12.2017

 

M05-Logo-BODO   Zapraszamy do kina Bodo

na paczkę dobrego kina.

 

Zapraszamy na paczkę informacji prosto z BODO.

Od 15 grudnia zapraszamy na „Italian Race” oraz „Dziewczynę bez rąk”.
16 grudnia (sobota) o godz. 15:00 zapraszamy na „Podwieczorek z Animacją: „Żubr Pompik”. Wstęp: 5 zł (dziecko) 0 zł (opiekun).
19 grudnia (wtorek) o godz. 20:00 zapraszamy na „The Best of Craft 2017 - Sztuka to Rzemiosło / Art Is A Craft”. Wstęp  co łaska.
21 grudnia (czwartek) o godz. 20:00 zapraszamy na „Kotki, koteczki, kiciusie” kompilacja reklam z kotami. Wstęp co łaska.

Zachęcamy również do zakupu świątecznych karnetów do BODO na prezenty gwiazdkowe. Do wyboru macie Podwójny bilet (27 zł) lub karnet na 10 wejść na dowolny seans (120 zł).

Bieżące filmy w naszym repertuarze: "Manifesto", „Nie jestem twoim murzynem”, „Rodzina na sprzedaż”, „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”,  „Beksińscy. Album wideofoniczny”.

  Gorąco zapraszamy do BODO.

Repertuar kina BODO od 15.12.2017 do 21.12.2017:

Piątek 15.12.2017
12:50 Beksińscy. Album wideofoniczny
14:20 Manifesto
16:10 Dziewczyna bez rąk
17:40 Italian Race

Sobota 16.12.2017
13:20 Nie jestem twoim murzynem
15:00 Podwieczorek z animacją
16:20 Dziewczyna bez rąk
17:50 Happy Olo
19:10 Manifesto
21:00 Italian Race

Niedziela 17.12.2017
12:00 Happy Olo
13:20 Beksińscy. Album wideofoniczny
17:30 Italian Race
19:40 Manifesto
21:30 Nie jestem twoim murzynem

Poniedziałek 18.12.2017
13:00 Italian Race
15:10 Manifesto
21:30 Dziewczyna bez rąk

Wtorek 19.12.2017
13:00 Nie jestem twoim murzynem
14:40 Italian Race
16:50 Happy Olo
18:10 Manifesto
20:00 The Best of Craft 2017 - Sztuka to Rzemiosło / Art Is A Craft
22:00 Dziewczyna bez rąk

Środa 20.12.2017 - Kino nieczynne

Czwartek 21.12.2017
13:00 Beksińscy. Album wideofoniczny
14:30 Nie jestem twoim murzynem
16:10 Dziewczyna bez rąk
17:40 Italian Race
20:00 Koty, kotki, koteczki – Kompilacja reklam z kotami

Bilety_gwiazdka

Kinowe karnety gwiazdkowe
27 zł bilet 2 osobowy lub 120 zł karnet na 10 wejść
.

Gwiazdka już tuż tuż. Zastanawiacie się zapewne, co kupić najbliższym. Były już fikuśne skarpetki, zabawne krawaty, rafandynki z Titanikiem czy też kotki z kiwającą rączką. Nie było za to biletów oraz karnetów do kina w formie pocztówek. TERAZ JUŻ SĄ!
Wpadnij do BODO po bilet dla 2 osób (w cenie najlepsza w Łodzi kawa lub herbata) za 27 złotych lub karnet dla kinomaniaka na 10 wejść do BODO.
Czas zarażać kinem!

PREMIERY / WYDARZENIA w BODO

*** PREMIERY/NOWOŚCI w BODO ***

Italian RaceItalian Race (Veloce come il vento)
Reżyseria: Matteo Rovere
Produkcja: Włochy (2016)
Gatunek: dramat, sportowy
Czas: 119'

Film opowiada historię rodziny De Martino, którzy od pokoleń ścigają się w rajdach samochodowych. Giulia – młoda i utalentowana dziewczyna, marzy o udziale w wyścigach GT. Nagła śmierć ojca sprawia, że przyszłość jej rodziny staję pod znakiem zapytania. Żeby uratować rodzinny interes i przetrwać jako rodzina Giulia musi przyjąć pomoc starszego brata, kiedyś znakomitego kierowcy, legendy włoskich torów wyścigowych, teraz zdegenerowanego narkomana. Będą zmuszeni wspólnie powrócić na tor, stawiając czoła własnym demonom przeszłości i ucząc się, czym właściwie jest rodzina... A nie będzie to prosta nauka.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/8PFLIhqEVMA

 

dziewczyna bez rakDziewczyna bez rąk  (La jeune fille sans mains)
Reżyseria: Sébastien Laudenbach
Produkcja: Francja (2016)
Gatunek: animacja
Czas: 76'

Jak daleko jest w stanie posunąć się człowiek, by ocalić dorobek całego życia? Pewien młynarz, chcąc ratować swój majątek, sprzedaje córkę diabłu. Niewinnej dziewczynie udaje się jednak wyrwać z czarciej pułapki, choć ponosi tego cenę – zyskując wolność zostaje pozbawiona rąk. To doświadczenie jest początkiem nowej drogi życia, na której po opuszczeniu rodzinnego domu, spotyka dobrodusznego ogrodnika, życzliwą boginię wody, mężnego księcia. Ta subtelna, nieco baśniowa i poruszająca animacja uczy, że nie należy tracić wiary w drugiego człowieka.
Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=pfqb097tCFw

 

ManifestoManifesto
Reżyseria: Julian Rosefeldt
Produkcja: Australia, Niemcy (2017)
Gatunek: dramat
Czas: 95'

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca, aż po bezdomnego mężczyznę, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością. Bezkompromisowe, hipnotyczne i wspaniale nakręcone kino w reżyserii Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/vsVpcxAF82c

 

nie_jestem_twoim_murzynemNie jestem twoim murzynem (I Am Not Your Negro)
Reżyseria: Raoul Peck
Produkcja: Francja, USA (2016)
Gatunek: dokument
Czas: 90'

"Nie jestem twoim murzynem" opowiada o segregacji rasowej, prześladowaniach i walce o prawa Afroamerykanów w USA. Reżyser wykorzystuje niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki „Remember This House” Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, oraz bogaty zasób archiwalnych filmów i zdjęć. W filmie usłyszymy głos Samuela L. Jacksona – narratora opowieści.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/H8SL9zJe4Rc

 

Rodzina_na_sprzedażRodzina na sprzedaż (Una especie de familia)
Reżyseria: Diego Lerman
Produkcja: Argentyna, Brazylia, Dania, Francja, Niemcy, Polska (2017)
Gatunek: dramat
Czas: 95'

Malena jest lekarką z klasy średniej. Mieszka w Buenos Aires. Niedawno utraciła dziecko. Po tym traumatycznym doświadczeniu wyrusza w podróż, aby adoptować noworodka z biednej rodziny w północnej Argentynie. W trakcie podróży Malena zaczyna się wahać, odczuwa dylematy moralne. Zastanawia się do czego może się jeszcze posunąć, aby stworzyć rodzinę o jakiej marzy?
Zwiastun filmu: https://youtu.be/D8CudhLaygA

 

Happy_OloHappy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie
Reżyseria: Krzysztof Paweł Bogocz, Marcin Macuk
Produkcja: Polska (2017)
Gatunek: dokument
Czas: 65'

Będzie to ballada filmowa utrzymana w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników - Aleksandrze Dobie. Fikuśna opowieść pełna optymizmu, uśmiechu i muzyki. Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada swoje historie w trakcie podróży, której celem jest transport kajaka przez pełne uroku krajobrazy Polski. Opowieściom tym towarzyszą szalone fragmenty filmów z jego wypraw transatlantyckich, animacje ilustrujące przygody przeplatane piosenkami.
Zabawy konwencją oraz wyimaginowane postaci pojawiające się na drodze ukazują młodzieńczą naturę Olka, pomimo skończonych siedemdziesięciu lat. Film jest pochwałą dążenia do realizacji marzeń. Przez swój pozytywny i nieco odrealniony charakter,film adresowany jest do widza w każdym wieku.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/LQIV64_2daw

 

Po_tamtej_stroniePo tamtej stronie (Toivon tuolla puolen)
Reżyseria: Aki Kaurismäki
Produkcja: Niemcy, Finlandia (2017)
Gatunek: komedio-dramat
Czas: 98'

Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?
Zwiastun filmu: https://youtu.be/MheDg0rgEio


Beksinscy_Album wideofonicznyBeksińscy. Album wideofoniczny
Reżyseria: Marcin Borchardt
Produkcja: Polska (2017)
Gatunek: dokument
Czas: 80'

Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "Beksińscy. Portret podwójny".
Zwiastun filmu: https://youtu.be/SdGs3FTRLEo

 

TunelTunel (Teo-neol)
Reżyseria: Seong-hoon Kim
Produkcja: Korea Południowa (2016)
Gatunek: thriller
Czas: 126'

Jeong-soo (Jung-woo Ha) jest dealerem samochodowym, jadącym na urodziny swojej córki. Podczas drogi wjeżdża w tunel, który niespodziewanie się zawala. Zdesperowany mężczyzna próbuje znaleźć sposób, aby uwolnić się spod gruzów.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/JNHG7xA2QgQ

 

NiknięcieNiknięcie (Verdwijnen)
Reżyseria: Boudewijn Koole
Produkcja: Holandia, Norwegia (2017)
Gatunek: dramat
Czas: 90'

Roos odwiedza swoją matkę w Norwegii raz do roku. Tym razem wizyta ma niecodzienny przebieg, a wszystko z powodu złej wiadomości, którą ma do zakomunikowania bohaterka. Roos nie jest skłonna do zwierzeń: wszystko z powodu przeszłości, której echa pełne są wzajemnych wyrzutów i nieprzepracowanego bólu. Wypadek sprawia, że matka i córka, po raz pierwszy po latach, zbliżą się do siebie, w ostatniej i nieuniknionej drodze Ross. Wizyta Roos sprawia, że coś się kończy w beztroskim życiu rodziny żyjącej na zaśnieżonej norweskiej prowincji. Powrót bohaterki to tak naprawdę okazja, żeby ostatecznie się pożegnać. Roos będzie mogła wreszcie stawić czoła nieubłaganej przyszłości.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/HGzUAaCHIh8

***

*** WYDARZENIA w BODO ***

Podwieczorek z Animacją: Pan Toti
16 grudnia (sobota) godz. 15:00
WSTĘP: 5 zł (dziecko) 0 zł (opiekun)

Zubrzyk Pompik

Wszystkich najmłodszych widzów i ich opiekunów zapraszamy na ostatni przed świętami PODWIECZOREK Z ANIMACJĄ, którego bohaterem będzie sam Żubr Pompik, zaś narratorem - Krystyna Czubówna!
Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy.
Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć, wszystkiego dotknąć i o wszystkim sam się przekonać. Nie ma takiej leśnej tajemnicy, której Pompik by nie rozwiązał dzięki obserwacji, cierpliwości i zadawaniu mnóstwa pytań. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka, która jednak jest przeciwieństwem Pompika – to żubrzyczka czynu, zamiast się zastanawiać, woli biegać, skakać i wykonywać całe mnóstwo najdziwniejszych czynności. Mama żuberków, Porada, cierpliwie odpowiada na ich pytania, a kiedy trzeba – pociesza. Żubr Pomruk, czyli tatuś Pompika i Polinki, największy ze wszystkich żubrów w puszczy, służy z kolei swoją siłą, kiedy trzeba wyciągnąć maluchy z tarapatów.
Producentem serii jest studio animacji EGo FILM, które zostało założone przez producentkę Ewelinę Gordziejuk. W działalności swojego studia producentka zamierza przede wszystkim skupić się na produkcjach serii dla najmłodszych. Pragnie wykorzystać zdobyte przez lata doświadczenie oraz znajomość rynku i branży, tak by powstały innowacyjne projekty o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych. Jedną z produkcji studia jest serial pt. ,,Żubr Pompik" zrealizowany na podstawie książek Tomasza Samojlika. To ciepła, mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia zwierząt w lesie, ucząca tolerancji i szacunku dla przyrody.
Reżyserem nadzorującym serię jest Wiesław Zięba - grafik, satyryk, rysownik, reżyser filmów animowanych; od początku lat 80-tych jedna z czołowych postaci w polskiej animacji dla dzieci (m.in. serial TAJEMNICE WIKLINOWEJ ZATOKI, oraz pełnometrażowe filmy: DAWID I SANDY i MAGICZNA GWIAZDA).
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/212614152614407/
Strona Żubra Pompika: http://zubrpompik.pl/
Żubr Pompik na FB: https://www.facebook.com/zubr.pompik/
WSTĘP: 5 zł (dziecko) 0 zł (opiekun)

***

Koty, kotki, koteczki – Kompilacja reklam z kotami
21 grudnia (czwartek) o godz. 20:00 Wstęp co łaska.

Kot to nie zwierzę, kot to styl życia. Chcemy go pokazać poprzez naszą autorską składankę reklam, jakie zebraliśmy. Będą to dwa około-czterdziestominutowe bloki pokazowe, w których znajdą się koty współczesne i te bardziej retro. Poza tym oglądanie takich filmów przed świętami to idealna terapia na sklepy pełne ludzi, karpi (niejeden kot by zjadł), choinek (idealne na wspinaczkę) oraz świątecznej muzyki (która zaczęła sączyć się z głośników już 2 listopada).
Zapraszamy serdecznie 21 grudnia o godzinie 20:00. Wstęp co łaska (z której to łaski będziemy mieli na prezenty). Do zobaczenia. MIAU!

***

The Best of Craft 2017 - Sztuka to Rzemiosło / Art Is A Craft
19 grudnia (wtorek) o godz. 20:00. Wstęp co łaska.

craft

Zapraszamy na ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie z Animacją w Kinie BODO.
Międzynarodowy Festiwal Animacji CRAFT (CRAFT International Animation Festival), którego pierwsza edycja odbyła się w tym roku w Yogyakarcie (Jawa Zachodnia, Indonezja), jest wspólną inicjatywą Animation Across Borders (główny organizator O!PLA) oraz Animasi Club (Yogyakarta). Festiwal jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Azji. Jego podstawą są dwa konkursy: MIĘDZYNARODOWY KONKURS TRADYCYJNYCH TECHNIK ANIMACYJNYCH, KONKURS FILMÓW ANIMOWANYCH Z AZJI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ. Konkursom towarzyszą wykłady, warsztaty oraz projekcje towarzyszące.
Podczas seansu zobaczymy laureatów pierwszej edycji festiwalu, których wybrało 4-osobowe Jury: HASSAN MUTHALIB (MALEZJA), MASHA TERESCHENKO (ROSJA), ALFI ZACHKYELLE (INDONEZJA), TESSA MOULT-MILEWSKA (POLSKA). Swoje nagrody przyznała także publiczność (dwa ostatnie filmy w programie).

W PROGRAMIE:
● FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II / Impossible Figures and Other Stories II | 2016 | Polska/Poland | 15:00 | Rysunek Klasyczny/Traditional Drawing Animation | REŻ./DIR.: Marta Pajek | PROD.: ANIMOON
● MOJE ŻYCIE, KTÓREGO NIE CHCĘ / My Life I Don’t Want | 2016 | Birma/Myanmar | 12:00 | Rysunek Cyfrowy/Digital Drawing | REŻ./DIR.: Nyan Kyal Say
● Z TEGO SAMEGO WĄTKU / From the same thread | 2017 | Hiszpania/Spain | 03:10 | Animacja Lalkowa/Puppet Animation | REŻ./DIR.: Phaedra Derizioti, Antonia Pina, Rucha Dhayarkar & Lorene Friesenbichler | PROD.: Design College of Barcelona
● SMUTNE DZIECKO / The Blue Baby | 2017 | Tajlandia/Thailand | 15:05 | Rysunek cyfrowy/Digital Drawing | REŻ./DIR.: Pasut Thanawuthwasin | PROD.: Rangsit University (Faculty Digital Art)
● DZIWNY PRZYPADEK / Strange Case | 2017 | Polska/Poland | 13:30 | Malarstwo na papierze/Painting on paper | REŻ./DIR. Zbigniew Czapla | PROD.: Warsztat Filmowy
● JEDEN I PÓŁ / One and a Half | 2017 | Indonezja/Indonesia | 06:09 | Cyfrowe malarstwo/Digital Painting | REŻ./DIR.: Raffael Arkapraba Gumelar, Robert Sunny, Michaela Clarissa Levi | PROD.: Universitas Multimedia Nusantara
● NAJLEPSZY KLIENT / The Best Customer | 2017 | Rumunia/Romania | 12:13 | Animacja lalkowa/Puppet Animation | REŻ./DIR.: Serghei Chiviriga | PROD.: SC De Film Production SRL
● TRZECI SKRYPT /The Third Script | 2017 | Singapur/Singapore | 05:45 | Malarstwo i rysunek na papierze/Painting and drawing on paper | REŻ./DIR.: Mohammad Javad Khajavi| PROD.: Nanyang Technological University, School of Art, Design and Media
● PTASIE WAPNO / Birdlime | 2017 | Kanada/Canada | 10:52 | animacja lalkowa/Puppet Animation | REŻ./DIR.: Evan DeRushie
● DARMUJI 86 | 2017 | Indonezja/Indonesia | 02:29 | Rysunek cyfrowy/Digital Drawing | REŻ./DIR.: Ahmad Hafidz Azro’l | PROD.: ALLIE STUDIO

CZAS: 97'
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/132174374104193/?active_tab=about
Oficjalna strona festiwalu: http://craft.web.id/
WSTĘP "co łaska".

 

 

 Filmy, które można (lub można było) zobaczyć w BODO:

 

Łagodna

Łagodna (Krotkaya)
Reżyseria: Siergiej Łoźnica
Produkcja: Francja (2017)
Gatunek: dramat
Czas: 143'

Kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy (Wasilina Makowcewa), dostaje zwrot paczki, którą wysyłała do męża przebywającego w więzieniu. Wyrusza w drogę, aby dowiedzieć się o jego losach. Wszelkie informacje, które stara się zdobyć, okazują się jednak "tajemnicą państwową". Postanawia w końcu pojechać sama do uwięzionego.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/vt5Okc5bTUI

Fantastyczna kobieta

Fantastyczna kobieta (Una mujer fantástica)
Reżyseria: Sebastián Lelio
Produkcja: Hiszpania, Niemcy, USA, Chile (2017)
Gatunek: dramat
Czas: 104'

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/Y6zJr5YXlFw

Biegacze

Biegacze
Reżyseria: Łukasz Borowski
Produkcja: Polska 2017
Gatunek: dokument
Czas: 72'

240 kilometrów, 1200 metrów wspinaczki i tylko 52 godziny na pokonanie morderczej trasy mają uczestnicy Biegu 7 Szczytów. Biegacze nie śpią, nie mają przystanków i nawet posiłki przyjmują biegnąc. Trójka bohaterów: Agata – matka trójki dzieci, Michał – sportowiec i podróżnik oraz Wiesław – menager w dużym banku, podejmuje wyzwanie ukończenia jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie.
Teaser filmu: https://youtu.be/fTkg5Eb7wdw

Photon

Photon
Reżyseria: Norman Leto
Produkcja: Polska (2017)
Gatunek: dramat, sci-fi
Czas: 107'

Film "Photon" jest swoistym podsumowaniem ludzkiej wiedzy na temat życia i ewolucji. Wizualizuje to, co wiemy dziś na temat procesu tworzenia się materii. Nie jest to jednak film stricte przyrodniczy ani naukowy, w formule znanej widzom choćby z Animal Planet, ale oryginalna, ciekawa w odbiorze forma fabularyzowanego, dynamicznego przedstawienia teorii naukowych dotyczących funkcjonowania wszechświata.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/P3iwTU3j8ao

Maudie

Maudie
Reżyseria: Aisling Walsh
Produkcja: Irlandia, Kanada (2016)
Gatunek: romans
Czas: 115'

"Maudie" to wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem (Ethan Hawke), a kruchą, ale pełną energii kobietą (Sally Hawkins), która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/64vn6VLi0VM

Ciao_Italia

Ciao Italia! (In guerra per amore)
Reżyseria: Pif
Produkcja: Włochy (2016)
Gatunek: dramat, komedia, wojenny
Czas: 99'

Arturo musi wrócić w rodzinne strony, aby nie dopuścić do małżeństwa ukochanej z bossem mafii. W tym celu wstępuje w szeregi amerykańskiej armii, która przygotowuje się do lądowania na Sycylii.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/AoyNDmyld74

Przeżyć metoda Houellebecqa

Przeżyć: metoda Houellebecqa (To Stay Alive: A Method)
Reżyseria: Arno Hagers, Erik Lieshout, Reinier van Brummelen
Produkcja: Holandia (2016)
Gatunek: dokument
Czas: 70'

Esej, będący błyskotliwym zbiorem porad skierowanych do "tych, którzy zaraz mają się poddać" jest pochwałą twórczej wolności, która nieuchronnie prowadzi do cierpienia i samotności, będących ceną za bezkompromisową realizację własnego "ja". Czuć tu wszystkie obsesje przyszłego wielkiego pisarza: depresję, uwolnienie poprzez sztukę, gorzką refleksję nad światem, pochwałę bezkompromisowości i indywidualizmu, oskarżenie matki o nieczułość wobec dziecka…
Zwiastun filmu: https://youtu.be/DxMT9A--3ug

2-Noce-Do-Rana

2 noce do rana (2 yötä aamuun)
Reżyseria: Mikko Kuparinen
Produkcja: Finlandia, Litwa (2015)
Gatunek: melodramat
Czas: 84'

Podczas podróży służbowej Caroline, francuska architekta i Jaako, fiński DJ, spotykają się w Wilnie na Litwie i razem spędzają noc. Ale ich relacja, która miała być tylko jednorazową przygodą, niespodziewanie nabiera tempa, gdy wulkaniczna chmura popiołu uniemożliwia im wylot z Wilna.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/ZfERiB5MWxE

Nie ma tego zlego

Nie ma tego złego... (Marie-Francine)
Reżyseria: Valérie Lemercier
Produkcja: Belgia, Francja (2017)
Gatunek: komedia
Czas: 95'

Marie-Francine po odejściu męża i utracie pracy wraca do domu rodziców. Wkrótce poznaje Miguela, czarującego kucharza, który śmiesznym zrządzeniem losu znajduje się w takiej samej sytuacji jak ona.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/P4oeVGcaHDM

Safari

Safari
Reżyseria: Ulrich Seidl
Produkcja: Austria (2016)
Gatunek: dokument
Czas: 91'

Ulrich Seidl wraca do Afryki – ostatnim razem był tu, realizując pamiętną fabułę "Raj: miłość", o seksturystyce starszych białych kobiet. Tym razem portretuje austriackich myśliwych, zażywających uroków mordowania zwierząt w rezerwacie. Wszystko jest jak najbardziej legalne – każde zwierzę jest odpowiednio wycenione, miejscowa ludność zarabia pieniądze na obsłudze gości (myśliwy w tydzień wydaje tyle, ile normalny turysta w dwa miesiące), tworzą się miejsca pracy i infrastruktura – cały biznes jest prowadzony przez Austriaka, który przeniósł się na Czarny Ląd. Film jest okrutnym rewersem programów przyrodniczych – widzimy śmierć i cierpienie zwierząt, fizyczne podniecenie myśliwych; ludzi, którzy przyznają sobie prawo do panowania nad naturą i czerpią satysfakcję z zadawania śmierci. Jak każda społeczność, tworzą oni swoje magiczne rytuały, które podtrzymują ich wspólnotę.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/xK5qy0-o6kg

21 x Nowy Jork

21 x Nowy Jork
Reżyseria: Piotr Stasik
Produkcja: Polska (2016)
Gatunek: Dokumentalny
Czas: 70'

Nowy Jork widziany okiem Piotra Stasika jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot, ale i rozczarowań. Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/8NGHHCzSFOE

Kedi - sekretne życie kotów

Kedi - sekretne życie kotów (Kedi)
Reżyseria: Ceyda Torun
Produkcja: Turcja, USA (2016)
Gatunek: Dokumentalny
Czas: 80'

Stambuł to miasto z sięgającą tysięcy lat historią i jedyne najprawdziwsze kocie imperium. Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to indywidualności, które są przewodnikami po mieście.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/FckA4KvEllQ

Biegacze

Biegacze
Reżyseria: Łukasz Borowski
Produkcja: Polska 2017
Gatunek: dokument
Czas: 72'

240 kilometrów, 1200 metrów wspinaczki i tylko 52 godziny na pokonanie morderczej trasy mają uczestnicy Biegu 7 Szczytów. Biegacze nie śpią, nie mają przystanków i nawet posiłki przyjmują biegnąc. Trójka bohaterów: Agata – matka trójki dzieci, Michał – sportowiec i podróżnik oraz Wiesław – menager w dużym banku, podejmuje wyzwanie ukończenia jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie.
Teaser filmu: https://youtu.be/fTkg5Eb7wdw

 

Copyright @ 2015 UNS

Znajdź nas na: fb yt g+ tw