POLÓWKA 2017 - REPERTUAR

Letni Festiwal Filmowy Polówka
Repertuar i opis
Tydzień: 31.08-07.09

To już ostatni w tym roku tydzień z Letnim Festiwalem Polówka. Dlatego też dla widzów wraz z Accenture Polska, przygotowaliśmy Extra Polówkę na dziedzińcu University Business Park przy Wólczańskiej 178. Będzie to "Viktoria", którą pokażemy w poniedziałek 4 września.

Polówkowy oststni tydzień zaczynamy w ten czwartek w centrum handlowo-rozrywkowym Sukcesja filmem „Nienasyceni” (reż. Luca Guadagnino) z sekcji „Łódzka Riviera”. Poza tym w piątek 1 września (Ec1) zapraszamy na filmy "Historia Marii" z sekcji "Transatlantyk Girl Power".  W niedzielę 2 września w sekcji „Dobre polskie filmy” (park Podolski), pokażemy "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida. Tegoroczną Polówkę zakończymy 7 września na dachu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, pięknym filmem "Wielkie piękno" Paolo Sorrentino.

Wszystkie pokazy zaczynają się o 21:00. Do zobaczenia na Polówkach!

***

W poniedziałki widzimy się w EC1 – Łódź Miasto Kultury w sekcji: „Nie(możliwe) przyszłości”, zaprogramowanej przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej.
We wtorek zapraszamy do parku na Zdrowiu na klasyczny zestaw „The best of”.
Od 11 lipca tego samego dnia startuje sekcja „I cóż, że ze Szwecji”, na dziedzińcu biurowca Nowa Fabryczna. Tam możecie wziąć udział w przepięknej, filmowej  wycieczce po Skandynawii.
Środa jak zawsze należy do parku Julianowskiego. W tym roku będziemy tam oglądać filmy ułożone w hasło “Zwariować ze szczęścia”.  
Czwartki przeniosą nas do Włoch, a Was na dach Centrum Handlowo-Rozrywkowego  Sukcesja, gdzie powita was „Łódzka Rivera” i  10 śródziemnomorskich filmów.
W piątki, rządzą dziewczyny. „Transatlantyk Girl Power” to filmy o sile kobiet i kobiecości. Sekcję tę ułożyła Joanna Łapińska, dyrektorka programowa Transatlantyk Festivalu, partnera tegorocznej edycji Polówki.
W soboty spotykać się będziemy na terenie uroczego skansenu przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282.
Obejrzymy tu 8 filmów o modzie. Sekcja ta nosi nazwę "Pret-a-Porter".
W niedzielę, pod patronatem Polówki spotykać się będziemy w Parku Podolskim na osiedlu Zarzew. Tu, będą odbywały się pokazy współczesnych polskich filmów. Na zadanie zagłosowali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego (numer zadania W0003ZA) . Sekcja ta nosi nazwę   „Dobre Polskie Filmy”.

Więcej o filmach wyświetlanych w poszczególnych lokalizacjach poniżej repertuaru.

Polówka 2016

Repertuar na tydzień 31.08 - 07.09

wszystkie seanse 21.00

***

CZWARTEK
C.H.-R. Sukcesja (Dach)

Nienasyceni31 sierpnia
Nienasyceni (A Bigger Splash)
Reżyseria: Luca Guadagnino
Produkcja: Francja, Włochy (2015)
Gatunek: dramat, kryminał
Czas: 120 min

Legendarna gwiazda rocka Marianne Lane (Tilda Swinton) wraz z ukochanym Paulem (Matthias Schoenaerts) uciekają przed zgiełkiem show biznesu. Spędzają upragniony urlop na oddalonej od świata, sąsiadującej ze słoneczną Sycylią, wyspie. Wszystko się jednak zmieni, kiedy z wizytą pojawi się były partner Marianne – Harry (Ralph Fiennes) wraz ze swoją piękną i wyzywającą córką Penelope (Dakota Johnson). Rajski spokój włoskiej wysepki zostanie zburzony przez zmysłowe i pełne seksualności napięcie. Nie zawsze można wygrać z ukrytymi pragnieniami.
Zwiastun filmu: klik

***

PIĄTEK – EC1
ul. Targowa 1/3

 

Historia Marii1 września
Historia Marii (Marie Heurtin)
Reżyseria: Jean-Pierre Améris
Produkcja: Francja (2014)
Gatunek: biograficzny, dramat
Czas: 95 min

Historia pobytu czternastoletniej, głuchoniemej Marie Heurtin w prowadzonym przez siostry zakonne specjalnym ośrodku. Między dziewczynką a jedną z opiekunek zawiązuje się szczególna relacja.
Zwiastun filmu: klik

 

***

NIEDZIELA
Park Podolski
ul. Tatrzańska

Jesteś Bogiem3 września
Jesteś Bogiem
Reżyseria: Leszek Dawid
Produkcja: Polska (2012)
Gatunek: biograficzny, muzyczny, dramat
Czas: 124 min


"Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzyy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny "Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia młodych Polaków. Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą "pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika", wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: "Kinematografia", minialbum "Jestem Bogiem" oraz "Archiwum kinematografii" sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze "Kinematografii" fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o  samobójczej śmierci Magika.
Zwiastun filmu: klik

***

PONIEDZIAŁEK
University Business Park
ul. Wólczańska 178

Victoria4 września
Victoria
Reżyseria: Sebastian Schipper
Produkcja: Niemcy (2015)
Gatunek: dramat, kryminał
Czas: 140 min


Victoria, młoda kobieta z Madrytu, po wyjściu z modnego klubu spotyka czterech chłopaków. Sonne i jego kumple to prawdziwi berlińczycy, którzy obiecują nowoprzybyłej, że odkryją przed nią alternatywny świat stolicy Niemiec, inny niż ten znany z miejskich przewodników. Zauroczona Sonnem dziewczyna nie ma nic do stracenia. Sielankę burzy prośba o zwrot niebezpiecznej przysługi, którą chłopcy są winni prominentnemu i tajemniczemu gangsterowi. Długi wdzięczności nie wygasają, szczególnie wobec szefów przestępczych gangów. Victoria nie ma nic do stracenia. Tej nocy zostanie szefową nowopoznanych kumpli.
Zwiastun filmu: klik

***

CZWARTEK
C.H.-R. Sukcesja (Dach)

Wielkie piękno7 września
Wielkie piękno (La grande bellazza)
Reżyseria: Paolo Sorrentino
Produkcja: Francja, Włochy (2013)
Gatunek: dramat, komedia
Czas: 142 min

 

Jep Gamberdella – przystojny, czarujący mężczyzna – pomimo pierwszych oznak starzenia się w pełni korzysta z miejskiego życia. Chodzi na szykowne kolacje i przyjęcia, gdzie jego bystry dowcip i przyjemne towarzystwo są zawsze mile widziane. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum, wydaje przyjęcia, na których "ludzka aparatura" rozbierana jest do naga i gdzie rozgrywana jest komedia nicości.
Zwiastun filmu: klik

***

 

PIĄTEK - EC1 - Łódź Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3
TRANSATLANTYK GIRL POWER


„Transatlantyk Girl Power to sekcja idealnie wpisująca się w tegoroczny motyw przewodni festiwalu Transatlantyk, którym jest #siłakobiety. Zapraszam Państwa na spotkanie z kobietami silnymi, wyrazistymi, które pięknie walczą o siebie, ale też o świat wokół nich.
Program tej sekcji jest bardzo różnorodny - od blockbusterowego "Mad Maxa" po "Turystę" w reżyserii Rubena Ostlunda, tegorocznego zwycięzcy Złotej Palmy w Cannes. Gwarantuję, że nie będzie nudno. Mam nadzieję też kilka razy Państwa zaskoczyć.” - zachęca Joanna Łapińska dyrektorka programowa Transatlantyk Festivalu.

Lista projekcji:

 • 30.06 - Mad Max Fury Road, reż. George Miller
 • 07.07 - Gloria, reż. Sebastián Lelio
 • 14.07 - Wspomnienie lata, reż. Adam Guziński
 • 21.07 - Party Girl, reż. Marie Amachoukeli-Barsacq, Claire Burger, Samuel Theis
 • 28.07 - Tancerka, reż. Stéphanie Di Giusto
 • 04.08 - Turysta, reż Ruben Östlund
 • 11.08 - Victoria, reż. Sebastian Schipper
 • 18.08 - Lekcja, reż. Kristina Grozeva, Petar Valchanov
 • 25.08 - Wróg numer jeden, reż. Kathryn Bigelow
 • 01.09 - Historia Marii, reż. Jean-Pierre Améris


SOBOTA - CENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA, ul. Piotrkowska 282
PRET-A-PORTER


Polówka po raz pierwszy zawita w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, które może się poszczycić jednym z największych zbiorów tkaniny artystycznej. Miejsce to zobowiązuje nas do tego, aby pokazywać filmy o modzie, z którą Łódź tak mocno jest związana.

Lista filmów:

 • 01.07 - Neon Demon, reż. Nicolas Winding Refn
 • 08.07 - Lepiej Być piękną i bogatą, reż. Filip Bajon
 • 15.07 - Personal Shopper, reż. Olivier Assayas
 • 22.07 - Kwiat pustyni, reż. Sherry Hormann
 • 29.07 - Projektantka, reż. Jocelyn Moorhouse
 • 12.08 - Fresh Dressed, reż. Sacha Jenkins
 • 19.08 - Saint Laurent, reż. Bertrand Bonello
 • 26.08 - Coco Chanel, reż. Anne Fontaine


NIEDZIELA - PARK PODOLSKI
al. Rydza-Śmigłego/Zbaraska/Tatrzańska
DOBRE POLSKIE FILMY


W niedziele w parku Podolskim współorganizujemy „KINO LETNIE w Parku Podolskim na osiedlu Zarzew”, które zostało sfinansowane z budżetu obywatelskiego (numer zadania: W0003ZA). Będziemy pokazywać tu współczesne polskie filmy.

Lista filmów:

 • 02.07 - Wszystko co kocham, reż. Jacek Borcuch
 • 09.07 - Pani z przedszkola, reż. Marcin Krzyształowicz
 • 16.07 - Kamper, reż. Łukasz Grzegorzek
 • 23.07 - Chemia, reż. Bartosz Propokowicz
 • 30.07 - Miasto 44, reż. Jan Komasa
 • 06.08 - Sztuczki, reż. Andrzej Jakimowski
 • 13.08 - Hardkor Disko, reż. Krzysztof Skonieczny
 • 20.08 - Dom Zły, reż. Wojciech Smarzowski
 • 27.08 - Jack Strong, reż. Władysław Pasikowski
 • 03.09 - Jesteś Bogiem, reż. Leszek Dawid


PONIEDZIAŁEK - EC1 – NCKF, ul. Targowa 1/3
NIE(MOŻLIWE) PRZYSZŁOŚCI


Na przestrzeni lat twórcy kina, tworząc własne wizje (nie)możliwych przyszłości dotykali tematu nieuchronnych zmian w porządku życia obywateli. Tworząc filmowe wyobrażenia tego co nadchodzi, żaden nie stworzył jednak wizji krainy „wiecznej szczęśliwości”. Jeśli więc świat idealny nie jest możliwy do spełnienia, to jak może wyglądać jego przeciwieństwo?. Sekcja zaprogramowana przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej przegląd, który odsłoni różne oblicza antyutopii w kinie.

Lista projekcji:

 • 03.07 - Mechaniczna pomarańcza, reż. Stanley Kubrick
 • 10.07 - Rover, reż. David Michôd
 • 17.07 - Zielona pożywka, reż. Richard Fleischer
 • 24.07 - Łono, reż. Benedek Fliegauf
 • 31.07 - Mr. Nobody, reż. Jaco Van Dormael
 • 14.08 - Brazil, reż. Terry Gilliam
 • 21.08 - Raport mniejszości, reż. Steven Spielberg
 • 28.08 - Droga, reż. John Hillcoat


WTOREK - PARK NA ZDROWIU
THE BEST OF!


Park na Zdrowiu - Od zawsze pokazujemy Wam najlepsze naszym zdaniem filmy, które można było oglądać w polskich kinach na przełomie 2016 i 2017 roku.

Lista projekcji:

 • 04.07 - Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, reż. Paolo Genovese
 • 11.07 - To tylko koniec świata, reż. Xavier Dolan
 • 18.07 - Moonlight, reż. Barry Jenkins
 • 25.07 - Amerykańska Sielanka, reż. Ewan McGregor
 • 01.08 - Honorowy obywatel, reż. Gastón Duprat, Mariano Cohn
 • 08.08 - Nauczycielka, reż. Jan Hřebejk
 • 15.08 - Pokój, reż. Lenny Abrahamson
 • 22.08 - Snowden, reż. Oliver Stone
 • 29.08 - Wołyń, reż. Wojciech Smarzowski

 

WTOREK - "NOWA FABRYCZNA", ul. Składowa 31/37
I CÓŻ, ŻE ZE SZWECJI


Nie ma nic lepszego dla widza niż mieć wybór. We wtorki poza “The best of” w Parku na Zdrowiu możecie też oglądać filmy w ramach sekcji „I cóż, że ze Szwecji” na dziedzińcu budynku „Nowa Fabryczna”. Filmową wycieczkę po Skandynawii czas zacząć! Startujemy 11 lipca.

Lista projekcji:

 • 11.07 - Łowcy głów, reż. Morten Tyldum
 • 18.07 - Zabójcy Bażantów, reż. Mikkel Nørgaard
 • 25.07 - Witajcie w Norwegii, reż. Rune Denstad Langlo
 • 01.08 - 1001 gramów, reż. Bent Hamer
 • 08.08 - Poznajcie Harolda, reż. Gunnar Vikene
 • 15.08 - Małżeńskie porachunki, reż. Ole Bornedal
 • 22.08 - Wspaniała i kochana przez wszystkich, reż. Hannes Holm
 • 29.08 - Mężczyzna imieniem Ove, reż. Hannes Holm

 

ŚRODA - PARK JULIANOWSKI
ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA


W tej sekcji postanowiliśmy przekazać Wam receptę na udane życie. Podstawowe składniki jej składniki to miłość, radość i szczęście.

Lista projekcji:

 • 05.07 - Rozumiemy się bez słów, reż. Eric Lartigau
 • 12.07 - Przelotni kochankowie, reż. Pedro Almodóvar
 • 19.07 - Młodość, reź. Paolo Sorrentino
 • 26.07 - Siostra twojej siostry, reż. Lynn Shelton
 • 02.08 - Plan Maggie, reż. Rebecca Miller
 • 09.08 - Miłość po francusku, reż. David Moreau
 • 16.08 - Nie ma mowy!, reż. Sean Mewshaw
 • 23.08 - Zacznijmy od nowa,  reż. John Carney
 • 30.08 - Jak dogonić szczęście, reż. Peter Chelsom


CZWARTEK - SUKCESJA (DACH)
ŁÓDZKA RIVIERA


W czwartki zapraszamy Was na dach Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, na którym poczujecie się jak na riwierze - a konkretniej - łódzkiej riwierze. Na ekranie zobaczycie więc słońce, plażę i wszechogarniający włoski chillout.

Lista projekcji:

 • 06.07 - Listy do Julii, reż. Gary Winick
 • 13.07 - Genua. Włoskie lato, reż. Michael Winterbottom
 • 20.07 - Ukryte pragnienia, reż. Bernardo Bertolucci
 • 27.07 - Zakochani w Rzymie, reż. Woody Allen
 • 03.08 - Wesele w Sorrento, reż. Susanne Bier
 • 10.08 - Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą, reż Ferzan Özpetek
 • 17.08 - Cuda, reż. Alice Rohrwacher
 • 24.08 - Jestem miłością, reż. Luca Guadagnino
 • 31.08 - Nienasyceni, reż. Luca Guadagnino
 • 07.09 - Wielkie piękno, reż. Paolo Sorrentino

-----------------------------------------

Na Polówkę zapraszają:

 • Organizator: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster
 • Mecenas: Urząd Miasta Łodzi
 • Sponsorzy: Infosys Poland, Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce, Skanska, Centrum Handlowo-Rozrywkowe  Sukcesja
 • Patroni medialni: Radio Eska, Gazeta Wyborcza oraz Portal Plaster Łódzki
 • Partnerzy: Transatlantyk Festival, EC1- Łódź Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Nowa Fabryczna, Zielona Łódź, Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi, Kino BODO, Eve Energy, Przyguccy Inter-Car, Brand24, Taxi Plus, Plakatowanielodzi.pl.

POLÓWKA

 

Copyright @ 2015 UNS

Znajdź nas na: fb yt g+ tw