POLÓWKA 2017 - REPERTUAR

Letni Festiwal Filmowy Polówka
Repertuar i opis
Tydzień: 19.07-27.07

W najbliższym tygodniu pokażemy filmy: „Party Girl”, „Kwiat pustyni”, „Chemia”, „Łono”,  „Amerykańska sielanka”, „Witajcie w Norwegii”, „Siostra twojej siostry” i „Zakochani w Rzymie” są polecane właśnie przez  festiwal.

W piątek (EC1) w sekcji „Transatlantyk Girl Power” odbędzie się projekcja filmu „Party girl” (reż. Marie Amachoukeli-Barsacq). W sobotę (Skansen przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa) w sekcji „Pret-a-Porter”  pokażemy „Kwiat pustyni” (reż. Sherry Hormann). W niedzielę w sekcji „Dobre polskie filmy” (park Podolski), zapraszamy na młode polskie kino  i „Chemię” (reż. Bartosz Prokopowicz). W poniedziałkowy wieczór w EC1 obejrzycie film „Łono” (reż. Benedek Fliegauf) w sekcji  „NCKF przedstawia – Nie(możliwe) przyszłości”. We wtorek będziecie mieli wybór. W parku na Zdrowiu w sekcji „The best of” oscarowy „Amerykańska sielanka” (reż. Ewan McGregor), a na patio biurowca Nowa Fabryczna (ul. Składowa 35) w programie „I cóż, że ze Szwecji” norweski kryminał „Witajcie w Norwegii” (reż. Rune Denstad Langlo). W środę wpadnijcie do parku Julianowskiego. Pokażemy tu  „Siostra twojej siostry” (reż. Lynn Shelton). Tydzień zakończymy w czwartek na dachu centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja filmem „Zakochani w Rzymie” (reż. Woody Allen) z sekcji „Łódzka Riviera”.

Wszystkie pokazy zaczynają się o 21:00. Do zobaczenia na Polówkach!

***

W poniedziałki widzimy się w EC1 – Łódź Miasto Kultury w sekcji: „Nie(możliwe) przyszłości”, zaprogramowanej przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej.
We wtorek zapraszamy do parku na Zdrowiu na klasyczny zestaw „The best of”.
Od 11 lipca tego samego dnia startuje sekcja „I cóż, że ze Szwecji”, na dziedzińcu biurowca Nowa Fabryczna. Tam możecie wziąć udział w przepięknej, filmowej  wycieczce po Skandynawii.
Środa jak zawsze należy do parku Julianowskiego. W tym roku będziemy tam oglądać filmy ułożone w hasło “Zwariować ze szczęścia”.  
Czwartki przeniosą nas do Włoch, a Was na dach Centrum Handlowo-Rozrywkowego  Sukcesja, gdzie powita was „Łódzka Rivera” i  10 śródziemnomorskich filmów.
W piątki, rządzą dziewczyny. „Transatlantyk Girl Power” to filmy o sile kobiet i kobiecości. Sekcję tę ułożyła Joanna Łapińska, dyrektorka programowa Transatlantyk Festivalu, partnera tegorocznej edycji Polówki.
W soboty spotykać się będziemy na terenie uroczego skansenu przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282.
Obejrzymy tu 8 filmów o modzie. Sekcja ta nosi nazwę "Pret-a-Porter".
W niedzielę, pod patronatem Polówki spotykać się będziemy w Parku Podolskim na osiedlu Zarzew. Tu, będą odbywały się pokazy współczesnych polskich filmów. Na zadanie zagłosowali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego (numer zadania W0003ZA) . Sekcja ta nosi nazwę   „Dobre Polskie Filmy”.

Więcej o filmach wyświetlanych w poszczególnych lokalizacjach poniżej repertuaru.

Polówka 2016

Repertuar na tydzień 19.07 - 27.07

wszystkie seanse 21.00

***

PIĄTEK – EC1
ul. Targowa 1/3

Party Girl21 lipca
Party Girl
Reżyseria: Marie Amachoukeli-Barsacq, Claire Burger, Samuel Theis
Produkcja: Francja (2014)
Gatunek: dramat
Czas: 96 min

Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu zaczyna ubywać gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michaela, są niezmienne. Od lat bez pamięci w niej zakochany, któregoś dnia nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się. Czy z niej skorzysta?
Zwiastun filmu: https://youtu.be/0WPExDDTJkU

***

SOBOTA
Skansen przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa
ul. Piotrkowska 282

Kwiat pustyni22 lipca
Kwiat pustyni (Desert Flower)
Reżyseria: Sherry Hormann
Produkcja: Austria, Niemcy, Wielka Brytania (2009)
Gatunek: biograficzny, dramat
Czas: 120 min

Powstały w oparciu o bestsellerową powieść "Kwiat pustyni", film jest autobiografią Waris Dirie. Urodzona w Somalii, w jednej z koczowniczych osad, w wieku 5 lat zostaje poddana rytualnemu obrzezaniu, w wieku 13 lat sprzedana mężczyźnie za żonę, by w końcu zostać amerykańską supermodelką. Obecnie ma 44 lata i pracując jako rzeczniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych, przeciwdziała praktykom obrzezania na całym świecie.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/-JoV2Z_R4ZY

***

NIEDZIELA
Park Podolski
ul. Tatrzańska

Chemia23 lipca
Chemia
Reżyseria: Bartosz Propokowicz
Produkcja: Polska (2015)
Gatunek: dramat
Czas: 105 min

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być. Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak'n'Roll.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/r3MqosyhAiM

***

PONIEDZIAŁEK
EC1
ul. Targowa 1/3

Łono24 lipca
Łono (Womb)
Reżyseria: Benedek Fliegauf
Produkcja: Francja, Niemcy, Węgry (2010)
Gatunek: melodramat, sci-fi
Czas: 107 min

Nagła, tragiczna śmierć jej ukochanego wstrząsnęła życiem Rebeki. Zwyczajna egzystencja bez miłości jej życia jest dla niej niewyobrażalna. Rebeka jednak się nie poddaje. Nowoczesna medycyna odkrywa przed nią niebezpieczną drogę do spełnienia jej marzenia. Nie będąc jednak w stanie przewidzieć konsekwencji, Rebeka decyduje się dalej podążać tą ścieżką.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/HmCdsTrDNXE

***

WTOREK
Park na Zdrowiu

Amerykańska Sielanka25 lipca
Amerykańska sielanka (American Pastoral)
Reżyseria: Ewan McGregor
Produkcja: USA (2016)
Gatunek: dramat
Czas: 108 min

Seymour (Ewan McGregor) ma wszystko, co Ameryka lat 60. definiowała jako szczęście: piękną żonę Dawn (Jennifer Connelly), dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry (Dakota Fanning). Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko marzeniem jednego pokolenia?
Zwiastun filmu: https://youtu.be/U9HGIFtafDk

 

WTOREK
Nowa Fabryczna
ul. Składowa 39

Witajcie w Norwegii25 lipca
Witajcie w Norwegii (Welcome to Norway!)
Reżyseria: Rune Denstad Langlo
Produkcja: Norwegia (2016)
Gatunek: dramat, komedia
Czas: 90 min

"Witajcie w Norwegii!" to błyskotliwa i nieprzewidywalna czarna komedia, która przełamuje społeczne tabu. Poznajcie Primusa - właściciela upadającego kurortu w norweskiej wiosce. By ratować rodzinny interes i otrzymać rządowe dofinansowanie postanawia przekształcić swój kurort w... obóz dla uchodźców. 50-ciu przybyszów to prawdziwa zbieranina osobowości i oczekiwań, które przyprawią Primusa o niemały zawrót głowy!
Zwiastun filmu: https://youtu.be/W9slDfq8Qqo

***

ŚRODA
Park Julianowski

Młodość19 lipca
Młodość (Youth)
Reżyseria: Paolo Sorrentino
Produkcja: Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy (2015)
Gatunek: dramat
Czas: 118 min

Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/ljdKJnAQsjw

 

Siostra twojej siostry26 lipca
Siostra twojej siostry (Your Sister's Sister)
Reżyseria: Lynn Shelton
Produkcja: USA (2011)
Gatunek: dramat, komedia
Czas: 90 min

Emily Blunt ("Diabeł ubiera się u Prady") w niezależnej komedii pełnej pomyłek i nieporozumień, skrywanych uczuć i niewypowiedzianych pragnień. Iris i Hanna to siostry. Jack jest najlepszym przyjacielem Iris. Ta trójka niespodziewanie spędzi razem kilka dni w domku na odludziu. Kto kogo kocha? Kto coś udaje? Kto kim manipuluje? I kto chce się z kim przespać?
Zwiastun filmu: https://youtu.be/jQUrPAL14B4

***

CZWARTEK
Dach Sukcesji

Ukryte pragnienia20 lipca
Ukryte pragnienia (Stealing Beauty)
Reżyseria: Bernardo Bertolucci
Produkcja: Francja, Wielka Brytania, Włochy (1996)
Gatunek: dramat
Czas: 113 min

Lucy przybywa do włoskiego miasteczka w poszukiwaniu ojca oraz chłopaka, w którym lata temu się zakochała.
Zwiastun filmu: https://youtu.be/SStzlZz6lxc

 

Zakochani w Rzymie27 lipca
Zakochani w Rzymie (To Rome with Love)
Reżyseria: Woody Allen
Produkcja: Hiszpania, USA, Włochy (2012)
Gatunek: komedia romantyczna
Czas: 112 min

Komedia "Zakochani w Rzymie", poświęcona jest Amerykanom i Włochom zmagającym się w Wiecznym Mieście z rozlicznymi miłosnymi perypetiami, kusi widzów najatrakcyjniejszą komediową obsadą tego roku. Poza najgorętszymi, młodymi gwiazdami Hollywood - nominowanymi do Oscara Ellen Page ("Juno") i Jessem Eisenbergiem ("The Social Network"),  Allen zaprosił do współpracy najsłynniejszych europejskich laureatów nagrody Amerykańskiej Akademii – swoją muzę z "Vicky Cristina Barcelona" Penelope Cruz oraz nieobliczalnego komika numer jeden, Włocha Roberto Benigniego (statuetka dla najlepszego aktora za "Życie jest piękne"), a także trzykrotnie nominowanego do Złotego Globu i raz do Oscara Aleca Baldwina ("To skomplikowane"), powracającą po dłuższej przerwie na jego plan Judy Davis (nominowana do Oscara za "Podróż do Indii" i Allenowskich "Mężów i żony"), a także… po raz pierwszy od sześciu lat ("Scoop – Gorący temat") samego siebie!
Zwiastun filmu: https://youtu.be/xj67N8bcQhs

***

PIĄTEK - EC1 - Łódź Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3
TRANSATLANTYK GIRL POWER


„Transatlantyk Girl Power to sekcja idealnie wpisująca się w tegoroczny motyw przewodni festiwalu Transatlantyk, którym jest #siłakobiety. Zapraszam Państwa na spotkanie z kobietami silnymi, wyrazistymi, które pięknie walczą o siebie, ale też o świat wokół nich.
Program tej sekcji jest bardzo różnorodny - od blockbusterowego "Mad Maxa" po "Turystę" w reżyserii Rubena Ostlunda, tegorocznego zwycięzcy Złotej Palmy w Cannes. Gwarantuję, że nie będzie nudno. Mam nadzieję też kilka razy Państwa zaskoczyć.” - zachęca Joanna Łapińska dyrektorka programowa Transatlantyk Festivalu.

Lista projekcji:

 • 30.06 - Mad Max Fury Road, reż. George Miller
 • 07.07 - Gloria, reż. Sebastián Lelio
 • 14.07 - Wspomnienie lata, reż. Adam Guziński
 • 21.07 - Party Girl, reż. Marie Amachoukeli-Barsacq, Claire Burger, Samuel Theis
 • 28.07 - Tancerka, reż. Stéphanie Di Giusto
 • 04.08 - Turysta, reż Ruben Östlund
 • 11.08 - Victoria, reż. Sebastian Schipper
 • 18.08 - Lekcja, reż. Kristina Grozeva, Petar Valchanov
 • 25.08 - Wróg numer jeden, reż. Kathryn Bigelow
 • 01.09 - Historia Marii, reż. Jean-Pierre Améris


SOBOTA - CENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA, ul. Piotrkowska 282
PRET-A-PORTER


Polówka po raz pierwszy zawita w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, które może się poszczycić jednym z największych zbiorów tkaniny artystycznej. Miejsce to zobowiązuje nas do tego, aby pokazywać filmy o modzie, z którą Łódź tak mocno jest związana.

Lista filmów:

 • 01.07 - Neon Demon, reż. Nicolas Winding Refn
 • 08.07 - Lepiej Być piękną i bogatą, reż. Filip Bajon
 • 15.07 - Personal Shopper, reż. Olivier Assayas
 • 22.07 - Kwiat pustyni, reż. Sherry Hormann
 • 29.07 - Projektantka, reż. Jocelyn Moorhouse
 • 12.08 - Fresh Dressed, reż. Sacha Jenkins
 • 19.08 - Saint Laurent, reż. Bertrand Bonello
 • 26.08 - Coco Chanel, reż. Anne Fontaine


NIEDZIELA - PARK PODOLSKI
al. Rydza-Śmigłego/Zbaraska/Tatrzańska
DOBRE POLSKIE FILMY


W niedziele w parku Podolskim współorganizujemy „KINO LETNIE w Parku Podolskim na osiedlu Zarzew”, które zostało sfinansowane z budżetu obywatelskiego (numer zadania: W0003ZA). Będziemy pokazywać tu współczesne polskie filmy.

Lista filmów:

 • 02.07 - Wszystko co kocham, reż. Jacek Borcuch
 • 09.07 - Pani z przedszkola, reż. Marcin Krzyształowicz
 • 16.07 - Kamper, reż. Łukasz Grzegorzek
 • 23.07 - Chemia, reż. Bartosz Propokowicz
 • 30.07 - Miasto 44, reż. Jan Komasa
 • 06.08 - Sztuczki, reż. Andrzej Jakimowski
 • 13.08 - Hardkor Disko, reż. Krzysztof Skonieczny
 • 20.08 - Dom Zły, reż. Wojciech Smarzowski
 • 27.08 - Jack Strong, reż. Władysław Pasikowski
 • 03.09 - Jesteś Bogiem, reż. Leszek Dawid


PONIEDZIAŁEK - EC1 – NCKF, ul. Targowa 1/3
NIE(MOŻLIWE) PRZYSZŁOŚCI


Na przestrzeni lat twórcy kina, tworząc własne wizje (nie)możliwych przyszłości dotykali tematu nieuchronnych zmian w porządku życia obywateli. Tworząc filmowe wyobrażenia tego co nadchodzi, żaden nie stworzył jednak wizji krainy „wiecznej szczęśliwości”. Jeśli więc świat idealny nie jest możliwy do spełnienia, to jak może wyglądać jego przeciwieństwo?. Sekcja zaprogramowana przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej przegląd, który odsłoni różne oblicza antyutopii w kinie.

Lista projekcji:

 • 03.07 - Mechaniczna pomarańcza, reż. Stanley Kubrick
 • 10.07 - Rover, reż. David Michôd
 • 17.07 - Zielona pożywka, reż. Richard Fleischer
 • 24.07 - Łono, reż. Benedek Fliegauf
 • 31.07 - Mr. Nobody, reż. Jaco Van Dormael
 • 14.08 - Brazil, reż. Terry Gilliam
 • 21.08 - Raport mniejszości, reż. Steven Spielberg
 • 28.08 - Droga, reż. John Hillcoat


WTOREK - PARK NA ZDROWIU
THE BEST OF!


Park na Zdrowiu - Od zawsze pokazujemy Wam najlepsze naszym zdaniem filmy, które można było oglądać w polskich kinach na przełomie 2016 i 2017 roku.

Lista projekcji:

 • 04.07 - Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, reż. Paolo Genovese
 • 11.07 - To tylko koniec świata, reż. Xavier Dolan
 • 18.07 - Moonlight, reż. Barry Jenkins
 • 25.07 - Amerykańska Sielanka, reż. Ewan McGregor
 • 01.08 - Honorowy obywatel, reż. Gastón Duprat, Mariano Cohn
 • 08.08 - Nauczycielka, reż. Jan Hřebejk
 • 15.08 - Pokój, reż. Lenny Abrahamson
 • 22.08 - Snowden, reż. Oliver Stone
 • 29.08 - Wołyń, reż. Wojciech Smarzowski

 

WTOREK - "NOWA FABRYCZNA", ul. Składowa 31/37
I CÓŻ, ŻE ZE SZWECJI


Nie ma nic lepszego dla widza niż mieć wybór. We wtorki poza “The best of” w Parku na Zdrowiu możecie też oglądać filmy w ramach sekcji „I cóż, że ze Szwecji” na dziedzińcu budynku „Nowa Fabryczna”. Filmową wycieczkę po Skandynawii czas zacząć! Startujemy 11 lipca.

Lista projekcji:

 • 11.07 - Łowcy głów, reż. Morten Tyldum
 • 18.07 - Zabójcy Bażantów, reż. Mikkel Nørgaard
 • 25.07 - Witajcie w Norwegii, reż. Rune Denstad Langlo
 • 01.08 - 1001 gramów, reż. Bent Hamer
 • 08.08 - Poznajcie Harolda, reż. Gunnar Vikene
 • 15.08 - Małżeńskie porachunki, reż. Ole Bornedal
 • 22.08 - Wspaniała i kochana przez wszystkich, reż. Hannes Holm
 • 29.08 - Mężczyzna imieniem Ove, reż. Hannes Holm

 

ŚRODA - PARK JULIANOWSKI
ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA


W tej sekcji postanowiliśmy przekazać Wam receptę na udane życie. Podstawowe składniki jej składniki to miłość, radość i szczęście.

Lista projekcji:

 • 05.07 - Rozumiemy się bez słów, reż. Eric Lartigau
 • 12.07 - Przelotni kochankowie, reż. Pedro Almodóvar
 • 19.07 - Młodość, reź. Paolo Sorrentino
 • 26.07 - Siostra twojej siostry, reż. Lynn Shelton
 • 02.08 - Plan Maggie, reż. Rebecca Miller
 • 09.08 - Miłość po francusku, reż. David Moreau
 • 16.08 - Nie ma mowy!, reż. Sean Mewshaw
 • 23.08 - Zacznijmy od nowa,  reż. John Carney
 • 30.08 - Jak dogonić szczęście, reż. Peter Chelsom


CZWARTEK - SUKCESJA (DACH)
ŁÓDZKA RIVIERA


W czwartki zapraszamy Was na dach Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, na którym poczujecie się jak na riwierze - a konkretniej - łódzkiej riwierze. Na ekranie zobaczycie więc słońce, plażę i wszechogarniający włoski chillout.

Lista projekcji:

 • 06.07 - Listy do Julii, reż. Gary Winick
 • 13.07 - Genua. Włoskie lato, reż. Michael Winterbottom
 • 20.07 - Ukryte pragnienia, reż. Bernardo Bertolucci
 • 27.07 - Zakochani w Rzymie, reż. Woody Allen
 • 03.08 - Wesele w Sorrento, reż. Susanne Bier
 • 10.08 - Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą, reż Ferzan Özpetek
 • 17.08 - Cuda, reż. Alice Rohrwacher
 • 24.08 - Jestem miłością, reż. Luca Guadagnino
 • 31.08 - Nienasyceni, reż. Luca Guadagnino
 • 07.09 - Wielkie piękno, reż. Paolo Sorrentino

-----------------------------------------

Na Polówkę zapraszają:

 • Organizator: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster
 • Mecenas: Urząd Miasta Łodzi
 • Sponsorzy: Infosys Poland, Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce, Skanska, Centrum Handlowo-Rozrywkowe  Sukcesja
 • Patroni medialni: Radio Eska, Gazeta Wyborcza oraz Portal Plaster Łódzki
 • Partnerzy: Transatlantyk Festival, EC1- Łódź Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Nowa Fabryczna, Zielona Łódź, Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi, Kino BODO, Eve Energy, Przyguccy Inter-Car, Brand24, Taxi Plus, Plakatowanielodzi.pl.

POLÓWKA

 

Copyright @ 2015 UNS

Znajdź nas na: fb yt g+ tw