VII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych

VII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych
FOLKOWE INSPIRACJE
Łódź
20-27.06.2017

Trwa VII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych "Folkowe Inspiracje"

FOLKOWE INSPIRACJE to nie jest zwykły festiwal folklorystyczny. Jest to festiwal posiadający swój charakter i niepowtarzalny klimat stworzony przez energię młodych ludzi. To festiwal, który tworzy młodzież zafascynowana kulturą i tradycjami narodów oraz grup etnicznych na świecie. Odbywa się on w Łodzi od 2011 roku. Organizatorami festiwalu są Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi oraz Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO.

Wydarzenia artystyczne i działania edukacyjne realizowane podczas siódmej edycji festiwalu mają miejsce przede wszystkim w specjalnie zbudowanym FOLKOWYM MIASTECZKU. Inspiracje folklorem, kulturą i tradycjami  różnych narodów i grup etnicznych tym razem wypełnią jedną główną przestrzeń.  
Każdego dnia festiwalu w różnych przestrzeniach miasta młodzi artyści z kilkunastu krajów zapraszają mieszkańców do udziału w międzykulturowym, folkowym spotkaniu. Na ulicy Piotrkowskiej, na skwerach, pasażach odbywają się działania happeningowe, flash moby, uliczny performance oraz prezentacje artystyczne i tańce z udziałem publiczności. W ten sposób młodzież zaprasza do Folkowego Miasteczka, które znajduje się na Rynku w Manufakturze.

FOLKOWE MIASTECZKO
Rynek MANUFAKTURY, ul. Karskiego 5

 

PROGRAM I OPIS FESTIWALU

Opis programu

Program szczegółowy

WIĘCEJ NA
http://www.folkoweinspiracje.pl/

 

 

Copyright @ 2015 UNS

Znajdź nas na: fb yt g+ tw