Znalezione ... w Sieci

Zbiór linków do stron internetowych,
które mogą być przydatne studentowi.


Zaczynamy tworzyć nowy dział na naszej stronie internetowej, w którym pragniemy podzielić się z Wami ciekawymi miejscami w Sieci.
Miejscami, które mogą zainteresować, pomóc lub zwyczajnie się przydać każdemu studentowi.

Chcielibyśmy ten dział tworzyć wspólnie z Wami. Zatem, gdy traficie na jakąś ciekawą stronę, dokument, film itp - dajcie znać ... dodamy go tutaj.
Swoje "wykopaliska" podsyłajcie na adres: promocja@uns.lodz.pl

Na dobry początek nasze propozycje:

plasterlodzki.pl

Plaster Łódzki to serwis tworzony przez Fundację Na Rzecz Wspierania Kultury, w którym znajdziesz zapowiedzi nawet najmniejszych wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych w Łodzi i regionie.

Zdaniem autora niniejszej informacji jest to obecnie najpełniejszy zbiór przeszłych, obecnych i nadchodzących wydarzeń. Znaleźć tu można informacje o koncertach, imprezach sportowych, regionalnych piknikach, wystawach czy nawet repertuar kin i teatrów. Innymi słowy jest tu wszystko (lub prawie wszystko) co dzieje się w Regionie Łódzkim, a na co moglibyśmy pójść planując dzień, wieczór lub weekend.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich zastanawiąjących się co ze sobą zrobić :-)

Serwis ma ubogą oprawę graficzną, co nie stanowi wady,tylko poprawia czytelność informacji. Stale sie też rozwija - to już nie tylko serwis informacyjny, ale ma własną sferę blogów, galerie zdjęć, zbiór recenzji aktualnych filmów, książek, spektakli teatralnych oraz strefę twórczości literackiej użytkowników.

promujelodzkie.pl

promujelodzkie.pl to przykład jednego z serwisów informacyjnych, który został stworzony przez Urząd Marszałkowski w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Serwis ma charakter społecznego portalu informacyjnego, którego treść tworzą sami użytkownicy. Bo to właśnie oni oraz instytucje z regionu łódzkiego tworzą tutaj wpisy, przedstawiając planowane wydarzenia, przedstawiając ciekawe lokacje i promując lokalne inicjatywy.

Każdy z nas może tam utworzyć konto i dodać interesującą treść lub wydarzenie, o którym chce powiedzieć innym. Społecznościowy charakter serwisu wyraża się równiez tym, że wpisy można udostepniać, odaawać na nie głosy i oznaczać na mapie.

Serwis ma ładną i czytelną oprawę graficzną, a wpisy można filtrować  regionami. Minusem jest jednak stosunkowo niewielka ilość (w porównaniu do dużych serwisów) wpisów, mimo całkowicie bezpłatnego charakteru serwisu. No ale to już każdy z nas może zmienić ... wystarczy chcieć :-) 

lodzkie.pl

lodzkie.pl to oficjalny serwis informacyjny województwa łodzkiego tworzony przez Urząd Marszałkowski.

Znaleźć tu można poza oficjalnymi informacjami o funkcjonowaniu Urzędu Marszałka, Zarządu i Sejmiku Wojewódzkiego również linki do urzędów terenowych, agencji rządowych czy stron projektów zarządzanych przez administrację Marszałka.

Poza informacjami o sprawach, którymi zajmuje się Urząd Marszałkowski i obszerną bazą wiedzy z zakresu funduszy unijnych, znaleźć tu można wiele informacji o tym co dzieje się w województwie. Newsy podzielone sa na wiele kategorii i nie trzeba przeszukiwać całej bazy gdy szuka się konkretnego obszaru.
Ta strona to dobry start gdy planujemy wziąć udział w wydarzeniach naszego regionu.

regiopilka.pl

Regiopiłka to portal tworzony przez pasjonatów piłki nożnej. Piszą o zespołach z województw łódzkiego i mazowieckiego.

Jeżeli jesteś zaiteresowany aktualnościami ze świata piłki z regionu łodzkiego i mazowieckiego oraz tabelami rozgrywek i wyników to koniecznie odwiedź ten portal.

Warto zauważyć, że autorzy serwisu nie skupiają się na I-szo czy II-go ligowych druzynach ale starają się kompleksowo przedstawić rozgrywki zespołów III i IV-tej ligi oraz aktywność lig okręgowych z regionów łódzkiego i mazowieckiego.

Tych wiadomości często nie można znaleźć ani w prasie, ani w telewizji.

superbelfrzy.edu.pl

Blogowa strefa grupy Superbelfrzy RP.

Ta strona to otwarty blog społecznościowy poświęcony niezależnej publicystyce oświatowej. Publikowane na tych stronach teksty są opracowane przez osoby, którym bliska jest idea wolnej edukacji, chcą swobodnej wymiany myśli, pomysłów i  doświadczeń edukacyjnych.

Znaleźć można tu wiele pomysłów i rozwiązań do zastosowania w domu i na lekcjach. Pełno jest tu blogów wypełnionych przykładami dobrych praktyk nauczania. Są linki do ciekawych i przydatnych stron ...

Co tu dużo pisać. To adres obowiązkowy dla każdego przyszłego (i obecnego) pedagoga :-)

mapa.lodz.pl

Szukasz bardzo dokładnej mapy Łodzi? A może potrzebne są Ci informacje jak wyglądała Łódź 80-lat temu?

Strona Łódzkiego Ośrodka Geodezji i UMŁ dostarcza poza najnowszymi i bardzo dokładnymi fizycznymi i fotograficznymi mapami Łodzi (na przeglądarkę) również mapy tematyczne:

  • mapy infrastruktury dla rowerzystów
  • mapy akustyczne Łodzi
  • plany zagospodarownia przestrzennego

... i wiele, wiele innych.

Są tu też m.in. opracowania dotyczące dróg, zabudowy, rynku nieruchomości.

Warto zajrzeć. Wyszukiwarka na mapach działa bardzo dobrze a same mapy oferują bardzo bogaty wybór warstw do wyświetlania.

razembezpieczniej.mswia.gov.pl

Strona rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017

Poza informacjami o samym programie mozna znaleźć tu wiele przydatnych informacji, które z powodzeniem można wykorzystać indywidualnie lub do organizacji zajęć:

prawastudenta.edu.pl

Serwis prowadzony przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej i Rzecznika Praw Studenta.
Zawiera mnóstwo przydatnych informacji prawnych (i nie tylko), które mogą przyjść studentowi z pomocą w wielu nieoczekiwanych sytuacjach.


student.pracuj.pl

Znany serwis pracuj.pl udostępnia osobny dział poświęcony ofercie praktyk, staży i pracy dla studentów.


student.travel.pl

Biuro podróży pełne ofert wyjazdów dla studentów zarówno tych, którzy chcą jechać osobno, jak i tych którzy wolą grupowe wypady.


taniej z migawką

Serwis Łódzkiego MPK dla posiadaczy tzw. "migawki" informujący o zniżkach i dodatkowych bonusach z posiadania "miesięcznego".


kontostudenta.pl

Serwis poświęcony głównie ofercie usług finansowych skierowanych do studentów ale nie tylko. Wiele informacji o Erasmusie, pracy po studiach itp.


 

 

Copyright @ 2015 UNS

Znajdź nas na: fb yt g+ tw