PIKNIK BRAZYLIJSKI - 10.09.2016

Park Julianowski
Łódź
10 września 2016
12.00 - 17.00

Brazylijski Piknik


Zapraszamy na pikniki z capoeirą.
Łódź jak Rio De Janeiro – Brazylijski Piknik już w sobotę 10 września 2016.
Nie trzeba wyjeżdżać na egzotyczne wakacje, by w sercu Łodzi poczuć nieco egzotyki. Już w sobotę (10.09) w Parku Julianowskim im. A. Mickiewicza zaplanowano Brazylijski Piknik. Imprezę organizuje Zielona Łódź wraz z pasjonatami brazylijskiej kultury i sportu.

Zielona Łódź logo

W najbliższą sobotę samo południe, na polanie przy amfiteatrze w Parku Julianowskim rozpocznie się Brazylijski Piknik. To świetna okazja, by przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Brazylii poznać lepiej kulturę i narodowe sporty tego pięknego, egzotycznego kraju.
Piknik będzie utrzymany w tematyce sportowo-muzycznej. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w treningach brazylijskich sztuk walki: capoeiry i ju-jitsu. Capoeira to połączenie walki, akrobatyki, tańca, śpiewu i gry na tradycyjnych brazylijskich instrumentach.

Capoeira

Brazylijskie jiu jitsu (BJJ) to młoda sztuka i sport walki wywodzący się bezpośrednio z judo. W starciu zawodnik BJJ dąży do obalenia przeciwnika, skontrolowania go i zmuszenia do poddania pojedynku za pomocą dźwigni na stawy i duszeń. Znaczną wagę przykłada się do walki "w parterze" gdzie łatwiej zniwelować przewagę fizyczną oponenta. BJJ jest sportem ogólnorozwojowym i bardzo technicznym, a zarazem stale się rozwijającym.
Nad przebiegiem zajęć czuwać będą organizatorzy Octopus Cup - jednych z największych w Polsce, odbywających się w Łodzi zawodów brazylijskiego jiu jitsu.
W muzyczną podróż w rytmach karnawału z Rio De Janeiro zabierze uczestników pikniku Escola Popular. To polska filia międzynarodowego zespołu grającego oryginalną sambę brazylijską. Zespół pokaże, że nawet w Łodzi można nauczyć się gry na tradycyjnych, brazylijskich bębnach.
A skoro mowa o sambie, to na Brazylijskim Pikniku pojawią się też piękne tancerki samby z grupy Samba Extrema - pierwszego łódzkiego zespołu tanecznego powstałego z miłości do samby i kultury brazylijskiej. Grupa Samba Extrema specjalizuje się przede wszystkim w tańcach brazylijskich – to jest: samba axe, reggae, carnival, batucada, swingueira, samba de roda, funk carioca, Carmen Miranda Show a także w innych stylach : bachata, salsa i kizomba.
O oprawę muzyczną zadba również DJ Late, specjalizujący się w miksowaniu brazylijsko-latynoskich dźwięków.
W jakim języku mówi się w Brazylii? Wcale nie po hiszpańsku! Na lekcję urzędowego języka Brazylii - portugalskiego, zaprasza Capoeira po polsku / Capoeira em polonês.
A gdy po tym aktywnym wypoczynku, poczujecie, że czas na wzmocnienie, koniecznie zajrzyjcie do ParkCafé, czyli kultowej kawiarni na kółkach, która z okazji pikniku przygotuje coś specjalnego…

Piknik potrwa od godz. 12 do 17.

Harmonogram pikniku:
12.00 pokaz capoeira
12.15 warsztaty capoeiry dla początkujących
13.00 pokaz brazylijskiego ju jitsu
13.15 trening brazylijskiego ju jitsu dla początkujących
14.00 pokaz batucady
14.15 warsztat batucady (zapisy w prywatnej wiadomości limit miejsc)
15.00 lekcja portugalskiego szkoły Capoeira po polsku / Capoeira em polonês.
15.30 pokaz samby
15.45 otwarta lekcja samby
16.30 dj set
17.00 zakończenie

Miejsce: Park im. A. Mickiewicza

Treść oraz grafiki pochodzą ze strony
http://www.zielonalodz.info
i pozostają własnością właściciela w/w strony.

 

Copyright @ 2015 UNS

Znajdź nas na: fb yt g+ tw