24 FINAŁ WOŚP w Łodzi

Program wydarzeń WOŚP w Łodzi
10 stycznia 2016 r.

na ul. Piotrkowskiej
i w Manufakturze

UML

WYDARZENIA NA PIOTRKOWSKIEJ

Wielka Szarża na Piotrkowskiej
Ponad 100 koni i ich jeźdźców weźmie udział w największej w Polsce paradzie koni, która odbędzie się na ulicy Piotrkowskiej w godzinach od 14:00 do 15:00. Podczas Wielkiej Szarzy na Piotrkowskiej podziwiać będzie można zwierzęta ze stajni z całego województwa. Będą także dorożki i karety. Parada wyruszy z pasażu Schillera, przejdzie do placu Wolności i wróci na miejsce startu.

Wioska Słowiańska
Jedną z najciekawszych orkiestrowych atrakcji będzie wioska słowiańska. Odwiedzając pasaż Schillera będzie można między innymi zobaczyć pokazy walk, postrzelać z łuku,  spróbować potraw z kuchni wczesnośredniowiecznej, wziąć udział w dawnych grach i zabawach oraz pojeździć na kucykach. Nieopodal wioski swoje prezentacje prowadzić będą także inne grupy rekonstrukcyjne. Wśród nich znajdą się pasjonaci współczesnej wojskowości, ASG oraz tradycji polskich ułanów.  

Niezwykłe pojazdy
Już po raz drugi z okazji WOŚP w Pasażu Schillera zaprezentowany zostanie pojazd opancerzony Rosomak. Wykorzystywany przez polską armię transporter przyjedzie na Piotrkowską dzięki współpracy z Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego, które dodatkowo przygotuje pokazy zasad udzielania pierwszej pomocy. Specjalnie z okazji orkiestry na ulicę Piotrkowską zjedzie także kilkadziesiąt nietypowych samochodów. Maszynami chwalić się będą miedzy innymi miłośnicy tuningu, fani maluchów oraz właściciele samochodów zabytkowych. Jak co roku zbiórkę w ramach finału wspierać będzie Mercedes-Benz.  Na ulicach jedenastu miast pojawią się samochody, na które będzie można naklejać czerwone serduszka. Za każde producent samochodów przekaże na konto WOŚP dodatkową złotówkę. W Łodzi bazą orkiestrowego Mercedesa będzie Piotrkowska.

Laserowe Światełko do Nieba
Tradycyjnie o godzinie 20:00 na ulicy Piotrkowskiej odbędzie się Światełko do Nieba co roku wieńczące charytatywną zbiórkę. Organizatorzy WOŚP na Piotrkowskiej zrezygnowali jednak z popularnych w całym kraju pokazów fajerwerków i zaplanowali nietypowy pokaz laserowy. Wszystkim po to aby nie hałasować i zwrócić uwagę na los zwierząt, które przerażają wybuchy sztucznych ogni. Na scenę zostanie również wniesiony trzypiętrowy czerwony tort w kształcie serc z napisem WOŚP. Po Światełku do Nieba tort będzie podzielony i rozdany  wśród uczestników WOŚP.

Niecodzienne pokazy i sportowe animacje
W tym roku zbiórkę na rzecz orkiestry postanowili wesprzeć zawodnicy ekstraligi rugby Master Pharm Budowlani SA Łódź Sportowcy przygotowali zabawę z łodzianami polegającą na ustawieniu się na przemian z rugbistami i podawaniu sobie piłki. Jeśli komuś piłka upadnie będzie musiał wrzucić do puszki datek i podać dalej. Zabawę z rugbistami zaplanowano na godzinę 15:10. Finałowi WOŚP na Piotrkowskiej towarzyszyć będą także specjalnie przygotowane pokazy dotyczące bezpieczeństwa i niesienia pierwszej pomocy. Przygotują je Strażacy z OSP Łagiewniki oraz ratownicy WOPR. Zaplanowano również animacje sportowe i pokazy sztuk walki.

 

wosp_lodz

Koncerty

O godz. 16.30 na scenie w pasażu Schillera rozpoczną się rockowe koncerty. Wystąpi siedem zespołów. Będą to: Trzy Butelki Mleka, Klawo, Cute Mess, Hod Hill, Hendrix Project, Black Radio, Bimber Poland. Na ulicy Piotrkowskiej zagra również Orkiestra Dęta OSP Szczerców.

Orkiestrowe wypieki
W nagrodę za wsparcie WOŚP odwiedzający ulicę Piotrkowską będą mogli spróbować wyrobów jednej z łódzkich cukierni. Jej pracownicy przygotują muffinki serowe z logo orkiestry oraz piernikowe czerwone serduszka. Dodatkowo będzie można sobie zrobić zdjęcie w specjalnej, „bajkowej” fotobudce. Odwiedzając Łódzką Kuchnie Dobrego Smaku przy ul. Piotrkowska 85 będzie samodzielnie ugotować i zjeść orkiestrowego pieroga. Pierogi będą także rozdawane na ulicy Piotrkowskiej. Oczywiście wszystko za datki na rzecz orkiestry.

Wsparcie dla wolontariuszy
Ponieważ na ulicy Piotrkowskiej kwestę będzie prowadzić największa w mieście liczba wolontariuszy niektórzy restauratorzy i przedsiębiorcy zadeklarowali pomoc. Legitymując się identyfikatorem będzie można dostać darmową herbatę

Miejsca dla wolontariuszy:
Sklep „Bestseller” Piotrkowska 101, sklep „Tytka” Piotrkowska 115/119, Restauracja ‘Kebab House” Piotrkowska 91, Herbaciarnia „ Kocie Oczy” Piotrkowska 25 ( w bramie), Restauracja „Jerry’s Burger” Piotrkowska 85
Dla wolontariuszy przygotowano także konkurs. Przy ulicy Piotrkowskiej 106/110 (w okolicach Hort-Cafe) umieszczona zostanie fotobudka. Wolontariusze będą mogli sobie zrobić w niej pamiątkowe zdjęcie. Po zakończeniu finału wybrani i nagrodzeni zostaną najciekawiej przebrani wolontariusze, a ich zdjęcia zostaną udostępnione w Internecie.

Szczegółowy Program Sceny WOŚP w pasażu Schillera
12:30 – 12:45 Prezentacja Sokolnika
12:45 – 13:15 Prezentacja Osady Słowiańskiej
13:15 – 13:30 Animacja sportowa przygotowana przez Sportera Fitness Łódź
13:30 – 15:00 Szarża Konna na Piotrkowskiej
15:10 – 15:30 Zabawa z zawodnikami Ekstraligi rugby Master Pharm Budowlani SA Łódź
15:30 – 15:45 OSP Łagiewniki – pokaz akcji ratowniczej
15:45 – 16:00 Pokaz Krav Magi
16:00 – 16:30 Zapowiedź koncertów, przerwa techniczna
16:30 – 17:00 Trzy Butelki Mleka
17:10 – 17:35 Klawo
17:45 – 18:10 Cute Mess
18:20 – 18:45 Hod Hill
18:55 – 19:25 Hendrix Project
19:35 – 20:10 Black Radio
20:00 – Laserowe światełko do nieba
20:10 – 21:00 Bimber Poland

 

plakat WOSP

 

mapa WOSP

 

WYDARZENIA MANUFAKTURA

 

Manufaktura

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już 24 lata. Każdego roku wrzucamy do puszek z czerwonym sercem coraz więcej pieniędzy. W ciągu wszystkich zorganizowanych dotąd finałów, WOŚP zebrała ponad 640 mln zł. 10 stycznia, tysiące wolontariuszy w całym kraju zbierać będą datki na zakup sprzętu medycznego, ratującego życie dzieci i zapewniającego godną opiekę medyczną dla seniorów.

 

Manufaktura WOSP

W tym roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na rynku Manufaktury już po raz 10-ty. Przez cały dzień czekać będzie mnóstwo atrakcji, pokazów, warsztatów. Wolontariuszami będą studenci, rajdowcy, lotniarze, kucharze, motocykliści, tancerze, Latające Babcie, futboliści i przede wszystkim młodzież. Wolontariusze ze sztabu Gimnazjum nr 44 będą mogli oddać zebrane podczas 24. Finału WOŚP pieniądze do Banku Pekao, który będzie miał tymczasową, świąteczną siedzibę w lokalu obok restauracji SPHINX.

O godzinie 13.00. rusza marsz z kijkami dla grup 50+. Grupa pomaszeruje z rynku Manufaktury – zbiórka pod namiotem TVP – do Parku Staromiejskiego i z powrotem.

W galerii handlowej Manufaktury czekać będą niezwykłe atrakcje. W wejściu głównym LEGO organizuje jedyne w Polsce – a nawet na świecie – warsztaty układania serc. Malutkie serduszka wykonane przez fanów duńskich klocków będą zawieszane na wielkiej konstrukcji, tworząc wielkie, przestrzenne serce z klocków LEGO. Co kilka godzin będzie organizowana licytacja serc – rodzice, którzy będą chcieli zabrać serca swoich pociech do domu, będą musieli podejść do licytacji!

W rotundzie zaprezentują się szkoły tańca – od flamenco i tango przez jazz, hip hop, walca po sambę i …zumbę. Najmłodsi, dorośli i bardzo dorośli będą nas zarażali niezwykłą energią. Poza tancerzami, wolontariuszami będą tez prestidigitatorzy i Latające Babcie. W pasażach będzie można podziwiać niezwykłe pojazdy, w tym przepiękne maszyny motocyklistów z grup Czarnego Orła i Bersherkersów, a perełką wystawową będzie bolid solarny skonstruowany przez studentów Politechniki Łódzkiej, którym wzięli udział w niezwykłym wyścigu w Australii. W małej rotundzie obok placu zabaw dla dzieci do Szpitala Pluszowego Misia zapraszają studenci IFMSA.

Na rynku przez cały dzień, w olbrzymim, trzystulitrowym kotle, będzie się grzała zupa dla gości Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ciepłą grochówkę z kolei zaproponuje grupa rekonstrukcyjna. Miedzy budynkami French Potato i American Bull stanie szybowiec Łódzkiego Aeroklubu i prywatna motolotnia dziennikarza Łódzkiego Radia. Tradycyjnie już, studenci Koła Inwestor zapraszają do układania wielkiego złotego serca z 1-, 2- i 5-ciogroszówek. W tym roku serce stanie….w pionie. Poczta Polska wyda okolicznościowa kartkę pocztową i znaczek, ratownicy PCK będą przez cały dzień prezentowali, jak udzielać pierwszej pomocy. Będą tez Łódzkie Morsy! Nieustraszeni amatorzy zimowych kąpieli będą się mrozić na rynku. Zapraszamy chętnych – dla każdego, kto wesprze WOŚP znajdzie się miejsce w basenie z lodowatą wodą. Do wspólnego kwestowania zachęcać będą również szczudlarze.

Na scenie ustawionej na rynku pod budynkiem French Potato, od godziny 16.00j zagrają dla Was zespoły muzyczne z województwa łódzkiego:  KCB, Muzozoic, Leafless Tree, Blowjoke, TBoll, Crosswave, Sequel, Hodhill, Justyna Panfilewicz, Royal Spirit, Kohouse, Overhood.

Światełko do Nieba rozbłyśnie o godzinie 19.50. Zapraszamy wszystkich na rynek, skąd najlepiej będzie widać pokaz wystrzelony z Parku Staromiejskiego, Anioły i złoty deszcz.  Tuż po pokazie na scenie finałowy koncert zagra gwiazda wieczoru – Zespół Video.

Muzyczna odsłona WOŚP
Co roku bardzo ważną i lubianą częścią WOŚP są koncerty.Na scenie na rynku Manufaktury  od 16. zagrają zespoły muzyczne z województwa łódzkiego. Ciekawe brzmienia bluesowo-rockowe zaprezentuje grupa KCB, czyli Krzysztof Ciesielski Band.

Zabawy z muzyką i interesujące połączenie rocka z jazzem proponuje trio Muzozoic. Łódzki zespół Leafless Tree przygotuje ucztę dla miłośników rocka progresywnego. Rock’n’rollowe uderzenie zapewni formacja Blowjoke. Jeśli ktoś woli ostrzejsze klimaty muzyczne, np. alternatywny metal w polaczeniu z elektroniką, to taką ucztę zapewni grupa Crosswave. Mocne rockowe brzmienie to wizytówka zespołu Hodhill, który również zapowiedział występ podczas finału WOŚP w Manufakturze. Justyna Panfilewicz zaserwuje widzom mieszankę popu, rocka i poezji śpiewanej. Punk rockowe dźwięki zaprezentuje łódzka formacja Royal Spirit. Wielbiciele rocka będą dobrze bawić się także podczas występów Kohouse i Overhood. Poza tym, na scenie pojawi się również Bartek Grzanek.

Natomiast ok. godz. 20, po pokazie fajerwerków, na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – zespół Video. Goście Manufaktury na pewno usłyszą takie hity jak „Bella”, „Soft”, „Fantastyczny lot”, „Papieros”,  „Wszystko jedno” oraz „Ktoś nowy”.

HARMONOGRAM GODZINOWY:
16.00 - Muzozoic
16.15 - Mizu Mono
16.30 - Sequel  
16.45 - Bartek Grzanek
17.00 - Kimura
17.15 - Royal Spirit
17.35 - Justyna Panfilewicz
17.50 - Leafless Tree
18.15 - Hodhill
18.35 - Black Radio
18.55 - Paweł Zawierka
19.15 - Kohuse
19.35 - Kay Cee Be
19.50 - Światełko do nieba
20.00 - Video

WIĘCEJ O WYDARZENIACH W DNIU 10 STYCZNIA 2016
znajdziecie na

www.plasterlodzki.pl

 

Copyright @ 2015 UNS

Znajdź nas na: fb yt g+ tw